Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do startu rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wydarzenia

Oslo: jutro spotkanie szefów MSZ NATO. Możliwe utrudnienia w centrum

Natalia Szitenhelm-Smeja

30 maja 2023 09:22

Udostępnij
na Facebooku
Oslo: jutro spotkanie szefów MSZ NATO. Możliwe utrudnienia w centrum

Nieformalne posiedzenia zaplanowano na 31 maja i 1 czerwca /zdjęcie poglądowe Dragoș Asaftei - stock.adobe.com/standardowa/tylko do użytku redakcyjnego

Od środy 31 maja do czwartku 1 czerwca Norwegia będzie gospodarzem nieformalnego posiedzenia Rady Północnoatlantyckiej w Oslo. W centrum stolicy trzeba nastawić się utrudnienia w ruchu.
Na nieformalnym spotkaniu NATO w Oslo, które odbędzie się w stołecznym ratuszu 31 maja i 1 czerwca, omówiona zostanie sytuacja w zakresie polityki bezpieczeństwa, w tym wojny Rosji z Ukrainą. Spotkaniu przewodniczyć będzie Sekretarz Generalny Jens Stoltenberg. Jak informuje norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w wydarzeniu udział weźmie 31 ministrów spraw zagranicznych NATO. Uczestniczyć ma w nim też minister spraw zagranicznych Szwecji.

Utrudnienia w centrum

Stołeczna policja informuje, że w związku ze spotkaniem ratusz w Oslo od 29 maja do 1 czerwca będzie zamknięty dla odwiedzających, a dostęp do placu przy ratuszu - utrudniony. Służby starają się jednak ograniczyć rozstawienie blokad w centrum do minimum, by w jak największym stopniu umożliwić swobodne poruszanie się, czytamy w komunikacie prasowym.

Zmianom ulegnie także kursowanie tramwajów w okolicy ratusza. Linia tramwajowa 12: od środy 31 maja do czwartku 1 czerwca Rådhusplassen jest zamknięta, podobnie jak przystanki Ruseløkka, Aker brygge i Kontraskjæret. Linia 12 kursuje obecnie przy Nationaltheatret. Poza tym nie będzie żadnych znaczących zmian, z wyjątkiem niektórych przystanków dla autobusów i tramwajów w okolicy Jernbanetorget oraz w Stortingsgata z powodu odbywających się w tych dniach spotkań. Może to powodować opóźnienia w rozkładzie komunikacji.
Ratusz od 29 maja do 1 czerwca jest zamknięty dla odwiedzających

Ratusz od 29 maja do 1 czerwca jest zamknięty dla odwiedzającychŹródło: adobe stock/ licencja standardowa

Oslo kommune, Politiet, Utenriksdepartementet
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok