Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wydarzenia

Nordycka noc na łonie natury. Pierwsza edycja wydarzenia

Natalia Szitenhelm-Smeja

03 września 2022 13:30

Udostępnij
na Facebooku
4
Nordycka noc na łonie natury. Pierwsza edycja wydarzenia

Każdy, kto zrobi zdjęcie z nocowania pod gołym niebem (3-4 września), udostępni je na Instagramie czy Facebooku, weźmie udział w losowaniu nagrody. stock.adobe.com/standardowa/alexlukin

3 września Norsk Friluftsliv, organizacja promująca spędzanie czasu na świeżym powietrzu, po raz pierwszy organizuje Nordycką Noc na Łonie Natury. Idea wydarzenia jest prosta: spanie pod gołym niebem.
Reklama
Nordyckie organizacje promujące ideę aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu połączyły siły, by zachęcić mieszkańców nie tylko Norwegii, ale i Szwecji, Danii czy Finlandii do zacieśnienia relacji z naturą.

Noc pod gwiazdami

- Nawyk spędzania dużej ilości czasu poza domem przez cały rok, to coś, co łączy nas z innymi krajami nordyckimi. To wspaniała nordycka tradycja, która zasługuje na świętowanie - tłumaczy Linn Elise Jakhelln, doradca ds. komunikacji w Norsk Friluftsliv.  

Organizacja, we współpracy ze szwedzką Friluftsfrämjandet, duńską Friluftsraadet i fińską Suomen Latu, chce pokazać, że cieszyć się życiem na łonie natury można nie tylko za dnia, w promieniach słońca, ale i nocą, przy blasku księżyca. “Obchody” odbędą się w tę sobotę w Szwecji i Norwegii, w Finlandii i Danii miały miejsce 27 sierpnia. -  Aby wziąć udział, wystarczy przynieść śpiwór, namiot, hamak, i… położyć się spać na dworze. Czy to na tarasie, w górach, na plaży czy w lesie, zależy wyłącznie od danej osoby - mówi Jakhelln.
Nordic Night in Nature 2022
Organizatorzy ogłaszają też konkurs - każdy, kto zrobi zdjęcie z nocowania pod gołym niebem (3-4 września), udostępni je na Instagramie czy Facebooku z hashtagiem:  #nattinaturen, weźmie udział w losowaniu namiotu marki Fjällräven. Osoby, których zdjęcia zakwalifikują się do finału nordyckiego, mogą wygrać kartę podarunkową o łącznej wartości 500 euro.

Weekend pod znakiem friluftsliv

Oprócz spania pod gołym niebem, w ten weekend w Norwegii wypada też międzynarodowy dzień wędrówek. Z tej okazji w całym kraju odbędzie się 180 wydarzeń na łonie natury - zarówno dla dorosłych amatorów hikingu, jak i dla rodzin z dziećmi.
Norsk Friluftsliv, MojaNorwegia
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Ryszard Lwie Serce

04-09-2022 19:38

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
MałeMi

04-09-2022 12:45

Wszyscy powinni brać przykład z tekiego relaxu, ponieważ siedzac w domach tylko zużywa sie drogi prąd

Elka181991

03-09-2022 17:25

Gdzie to jest ?

Elka181991

03-09-2022 17:25

Gdzie to jest ?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok