Polacy biorą sprawy w swoje ręce. Spotkanie liderów Polonii w Oslo

Polacy w Norwegii zakasali rękawa i postanowili pokazać, ile już zdziałali. Bo, że działają – to wiadomo. Ale nie zawsze o tym słychać. Tymczasem okazało się, że jest się czym chwalić i że da się działać wspólnie.

Taki cel przyświecał spotkaniu, które 14 czerwca odbyło się w Oslo. Zjawiła się na nim mocna polska reprezentacja: Polacy, którzy w Norwegii prowadzą stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, grupy na Facebooku, firmy, infolinie… Nie sposób pokazać wszystkich!

Rozmawialiśmy o wsparciu polskich rodzin i drużyn sportowych; o nauce języka i relacjach z konsulatem; o polskich reprezentantach w lokalnej polityce (a raczej ich braku) i kulturze.

Dzięki należą się organizatorom: stowarzyszeniu Polakker i Norge i gospodarzowi, którym był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji polskiej Ambasady. A uczestnikom za to, że im się chce.

Czekamy na Wasze zapowiedzi wydarzeń, relacje ze spotkań i pomysły, które chcecie pokazać światu. Moja Norwegia jest dla Was :) Piszcie na redakcja@mojanorwegia.pl. A teraz zobaczcie jak było.

Muzyka: www.bensound.com
Kategoria: Moja Norwegia TV
Moja Norwegia TV
Moja Norwegia TV
(Moja Norwegia TV)
5,811
  • Zgłoś
Dodano: 12-07-2016 11:31 (4 głosy) 4.0

Podobne filmy
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Ronaldo

01-08-2016 14:25

Spotkanie reprezentatywne (???) dla Polonii ....bez Jasty 102 i pozostalej znanej grupy ?!!!
To chyba sama PISowszczyzna tumaniaca sie we wlasnym sosie....

Podaj powód zgłoszenia
Wyślij zgłoszenie

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok