moon
Українська
|
Redakcja
|

25.06.2026 15:26

"Відсутність здорового глузду" чи "ключове рішення"? Норвегія розгляне видобуток нафти в Арктиці

Норвезький концерн Equinor хоче продовжити роботи над родовищем Wisting у Баренцевому морі. Проект було відкладено у 2022 році з економічних причин. Тепер компанія направила на консультації пропозицію програми оцінки впливу на навколишнє середовище.
Копіювати посилання
На фото: одна з установок Equinor, розташована в Баренцевому морі. Fot. Ole Jørgen Bratland, materiały prasowe Equinor
Wisting має стати найпівнічнішим нафтовим родовищем в історії Норвегії. Equinor зазначає, що проект може принести державі значні доходи, якщо буде реалізований. Остаточне інвестиційне рішення має бути прийняте наприкінці 2027 року. Термін консультацій встановлено на 16 тижнів.

Суперечливий проект повертається. Рішення ще не прийнято

Equinor повідомляє, що з моменту відкладення проекту у 2022 році були внесені суттєві зміни. Тронд Бокн, директор з розвитку проектів компанії, однак зазначає, що перед компанією ще стоїть широкий спектр робіт. Лише після їх виконання можна буде оцінити підстави для інвестиційного рішення. Остаточне рішення ще не прийнято.

Компанія аналізувала можливість живлення родовища енергією з суші. Бокн повідомив, що цей варіант було відхилено, оскільки його визнали технічно складним і дорогим. Equinor хоче далі працювати над рішенням на основі енергоощадної газової турбіни. Це має стати напрямком для виробництва енергії на родовищі.
На фото: одна з норвезьких ділянок Баренцева моря.

На фото: одна з норвезьких ділянок Баренцева моря.Фото: Richard Mortel з Ер-Ріяда, Саудівська Аравія, CC BY 2.0, через Wikimedia Commons

Політики в Норвегії реагують. Суперечка стосується використання Арктики

Партія Прогресу (Frp) називає Wisting одним із найважливіших проектів на норвезькому шельфі. Крістоффер Сівертсен з Frp заявив, що рішення відмовитися від електрифікації є розумним. Марен Грете з Центристської партії (Sp) вважає, що родовище може підтримати виробництво нафти та активність постачальників. Норвезька конфедерація підприємців (NHO) вказує на значення проекту для північної Норвегії, енергетичної безпеки та добробуту в Європі.

Проти планів виступила Партія Зелених (MDG). Фрьоя Шьолд Шюрсетер назвала Wisting «кліматичною бомбою в Арктиці». Соціалістична ліва партія (SV) також критикує проект і вказує на контекст хвилі спеки в Європі. Зелене молодіжне крило назвало рішення повернутися до планів дією «поза межами здорового глузду».

Видобуток сировини в Арктиці. Чи змінить уряд свою думку?

У 2022 році Equinor відклав Wisting, оскільки проект не вважався достатньо рентабельним. Тодішній міністр нафти та енергетики Терьє Аасланд тоді заявив, що розуміє необхідність зниження витрат. Сьогодні, як міністр енергетики, він залишається прихильником розвитку родовища.

Норвегія також веде переговори з Європейським Союзом (ЄС) щодо арктичної політики. ЄС працює над підходом, який передбачає тимчасове припинення видобутку нафти та газу в Арктиці. Оновлена версія арктичного плану має бути готова у вересні.
Як ви оцінюєте tę статтю?
0
0
0
0
0
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok
Цей сайт використовує файли cookie

Наш сайт використовує файли cookie для оптимізації роботи, аналізу трафіку та персоналізації контенту й реклами відповідно до ваших уподобань. Згідно з вимогами Google, ми використовуємо режим згоди, який дозволяє вам контролювати, які дані збираються та обробляються. Ви можете надати згоду на всі категорії файлів cookie або керувати своїми налаштуваннями. Більше інформації ви знайдете в нашій Політиці конфіденційності.

Необхідні

Ці файли cookie необхідні для функціонування сайту і не можуть бути вимкнені в наших системах. Вони встановлюються у відповідь на ваші дії, такі як налаштування конфіденційності, вхід у систему або заповнення форм. Ці файли не зберігають жодних персональних даних.

Аналітичні

Аналітичні файли cookie дозволяють нам вимірювати трафік сайту та аналізувати, як користувачі ним користуються. Це допомагає нам покращувати роботу сайту та адаптувати його контент. Ми використовуємо Google Analytics у режимі згоди, який діє відповідно до ваших уподобань. Якщо ви не надасте згоду, Google Analytics обмежить збір та обробку даних.

Маркетингові

Маркетингові файли cookie використовуються для персоналізації реклами, яку ви бачите як на нашому сайті, так і на сайтах партнерів. Завдяки їм реклама є більш релевантною та відповідає вашим інтересам. Google Ads працює відповідно до режиму згоди, який підлаштовує рівень персоналізації реклами до ваших налаштувань. Ви можете вирішити, чи хочете ви, щоб ваші дані використовувалися для персоналізованої реклами.

Відхилити всі
Керувати налаштуваннями
Підтвердити вибір
Прийняти всі