Turystyka

W koronach drzew, w powietrzu albo w beczce: nietypowe noclegi w kraju fiordów

Agnieszka Wiśniewska

05 lipca 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Noc w domku na drzewie to tylko jedna z możliwości jakie można znaleźć w Norwegii. adobe stock/ licencja standardowa autor: and_rue

Podczas podróży po Norwegii zachwycające mogą być nie tylko widoki. W ofercie noclegowej kraju nad fiordami można znaleźć zarówno spełnienie dziecięcych marzeń, jak i nowatorskie podejście do popularnych rozwiązań.
Każda, nawet najwspanialsza wędrówka, kończy się w objęciach Morfeusza. Oczekiwania dotyczące miejsca noclegu bywają wprawdzie różne, ale Norwegia ma w swojej ofercie również nietypowe propozycje, które same w sobie mogą być atrakcją podczas wakacji.
Ciekawostką dotyczącą Juvet jest fakt, że jego przestrzeń była wykorzystywana przy kręceniu filmu „Ex Machina”

Blisko natury

Osoby, które chcą zasypiać blisko natury, a jednocześnie spędzić czas w komfortowych warunkach, mogą wybrać nocleg w Juvet. To oddzielne pokoje wzniesione na palach wśród drzew, z szybami zamiast standardowych ścian. Widok rozpościera się na pobliską rzekę i dziewiczy las, a wnętrze jest zaprojektowane w taki sposób, aby nie odwracało uwagi gości od otaczającej natury.
Koszt jednej nocy w takim pokoju dla dwóch osób ze śniadaniem to 3700 NOK.

Alternatywnie można zatrzymać się także w stodole lub młynie, które także stanowią część kompleksu hotelowego.
Nocleg w wiszącym kokonie?

Na okrągło

Dla tych, którzy lubią wycieczki rowerowe, a przy okazji chcą trochę schować się przed światem, dobrym wyborem na nocleg może być Canva Hotel. Oferuje on „spanie” zarówno w jurtach tuż nad wodą, jak i w wiszącym kokonie.
Jedna noc dla dwóch osób w wiszącym kokonie to koszt 1295 NOK, a dwuosobowa jurta na jedną noc kosztuje 1595 NOK.

Okolicę kompleksu oplatają rozmaite ścieżki rowerowe i trekkingowe.
Pełnego relaksu można też doświadczyć, korzystając z wanny w plenerze z widokiem na rozciągające się jezioro.

Po królewsku

Zamek Oscarsborg  to forteca, która zasłynęła zatopieniem niemieckiego krążownika Blücher podczas II wojny światowej. Entuzjaści historii z pewnością docenią znaczenie budowli, która oferuje także spacery podziemnymi przejściami. Na wyspie można również podziwiać broń artyleryjską lub wylegiwać się na pobliskiej plaży.
Zamek Oscarborg był budowany w latach 1846-1856.
Zamek Oscarborg był budowany w latach 1846-1856. Źródło: adobe stock/ licencja standardowa autor: remy
Koszt noclegu na zamku waha się od 400-600 zł za dobę.

Na drzewie

Domek na drzewie to marzenie wielu dzieci. Kraggbua nie zna ograniczeń wiekowych, dlatego także dorośli będą mogli spędzić noc w drewnianej konstrukcji przymocowanej do gałęzi. Nadrzewna hytta jest na wysokości 7 metrów od ziemi i około 740 metrów n.p.m.
Wynajem to koszt 1830 NOK za noc.

Noc w tym domku na drzewie to opcja dla odważnych, ponieważ nocą w okolicach można spotkać łosie i niedźwiedzie.
Domek na drzewie pomieści 8 osób.

Dla smakoszy

Romantyczne wieczory przy kieliszku wina może urozmaicić noc w jednej z winnych beczek. W Gvarv znajduje się winnica, jedna z najbardziej wysuniętych na północ Norwegii, która oferuje nie tylko alkoholowe trunki, ale także nocleg w nietypowych warunkach.

Cena noclegu dla dwóch osób ze śniadaniem i degustacją wina to 3500 NOK.
Lerkekåsa Vingård oferuje trzy beczki przerobione na domki.

Czeka na lepsze dni

Wśród niezwykłych miejsc noclegowych nie może zabraknąć słowa o „statku w lodzie”.  Ship In The Ice to hotel, który oferował gościom spanie w dosłownie zamarzniętym w lodzie, ponad 100 letnim statku. Uwięziony w fiordzie Tempel na Svalbardzie, Noordenlicht nie jest już dostępny dla wędrowców, ze względu na niebezpiecznie cienką warstwę lodu, która go otacza.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram