8
dni
do startu rozliczeń podatkowych w Norwegii!
Odzyskaj podatek
Pieniądze w 2 tygodnie!
zamknij
Transport i komunikacja

Wizz Air tnie siatkę połączeń. Co z lotami do Norwegii?

Natalia Szitenhelm

09 września 2020 09:13

Udostępnij
na Facebooku
2

Cięcia dotkną też prawdopodobnie niektóre połączenia na trasie Polska-Norwegia. Wizz Air / materiały prasowe

Węgierski niskobudżetowy przewoźnik ogranicza liczbę wykonywanych połączeń między Polską a innymi krajami. Z rozkładu szybciej znikają wakacyjne trasy, jak np. Warszawa-Porto czy Gdańsk-Mykonos. Ograniczenia wprowadzono także w liczbie lotów między Polską a Norwegią.
Reklama
Wizz Air szykuje się na drugą falę pandemii koronawirusa i w sezonie zimowym wprowadzi cięcia w swojej siatce połączeń. Jak informuje serwis pasazer.com, rozkład znacznie się uszczupli, bowiem przewoźnik ma zamiar ograniczyć zdolność przewozową do 60 proc. oferty sprzed pandemii. 

Szybciej znikają z rozkładu loty z Polski do popularnych wakacyjnych kierunków, jak np. połączenie Warszawa-Porto (miało być realizowane do końca października, ostatni lot jednak odbędzie się 19 września) czy też Gdańsk-Mykonos (ostatni lot z Rębiechowa na grecką rajską wyspę odbędzie się pod koniec września).

Jak jednak informują nas czytelnicy, cięcia dotkną też prawdopodobnie niektóre połączenia na trasie Polska-Norwegia.

Co z tymi lotami?

Warszawa-Bergen

Wszystko wskazuje na to, że jednym z redukowanych połączeń jest lot z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie do Bergen. Ostatni w najbliższym czasie lot z Warszawy do Bergen przewoźnik wykonuje w sobotę 12 września.

screenshot wizzair.com

Przez ponad miesiąc samoloty nie będą latać na tej trasie. Bilet na połączenie można kupić dopiero na 27 października.

screenshot wizzair.com

Katowice-Bergen

Kolejnym ograniczonym połączeniem jest także to wykonywane na trasie Katowice-Bergen. Ostatni przed przerwą lot odbędzie się 13 września.

screenshot wizzair.com

Bilety na połączenie można nabyć dopiero od 25 października. Potem loty odbywają się dwa razy w tygodniu (w środy i niedziele).

screenshot wizzair.com

Katowice-Stavanger

Cięcia dotykają też trasy z lotniska w Katowicach do Stavanger. Ostatni lot w tym miesiącu odbywa się 12 września, potem połączenie wraca pod koniec października.

screenshot wizzair.com

Szczecin

Od połowy września samoloty Wizz Air ze Szczecina rzadziej będą latać do Stavanger, Oslo-Sandefjord Torp, a także Bergen. 

Na trasie Szczecin-Stavanger do 28 października loty odbywać się będą raz w tygodniu. Od listopada będą dwa połączenia tygodniowo.

screenshot wizzair.com

Sytuacja podobnie wygląda z lotami na lotnisko Oslo-Sandefjord Torp. Do 27 października będzie odbywać się jedno połączenie tygodniowo. Potem samoloty będą latać trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i soboty).

screenshot wizzair.com

Na trasie Szczecin-Bergen ostatni przed przerwą lot odbywa się 13 września. Potem następuje przerwa aż do 25 października.

screenshot wizzair.com

Lublin

Zmniejsza się też m.in. liczba połączeń wykonywanych na trasie Lublin - Oslo Sandefjord-Torp. Od 13 września samoloty będą latać raz w tygodniu. Dwa loty tygodniowo wrócą od 28 października.

screenshot wizzair.com

Częstotliwości lotów nie okrojono na popularnych trasach, m.in. z Gdańska do: Oslo Gardermoen czy do Oslo-Sandefjord-Torp.

Biuro prasowe milczy

Kilka dni temu zapytaliśmy biuro prasowe linii o wprowadzone w rozkładzie zmiany, a także o plany dotyczące ograniczania siatki połączeń węgierskiego przewoźnika między Polską a Norwegią. Do tej pory nie otrzymaliśmy jednak jakiejkolwiek odpowiedzi.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Norbert nn

09-09-2020 18:55

Bodo Gdańsk 25 października najbliższy lot

Arek B

09-09-2020 17:45

Z Oslo Gardermoen do Gdanska mi 3 loty anulowali . Wszystkie czwartkowe, wiec to sciema ze na tej trasie nic nie obcięli.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram