Odzyskaj pieniądze w 2 tygodnie
Rozlicz podatek
Transport i komunikacja

Wielkanoc 2021: wstrzymany ruch pociągów we wschodniej i centralnej Norwegii. Będą remonty na kolei

Monika Pianowska

27 lutego 2021 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Odcinek Oslo S do Lillestrøm na Hovedbanen będzie zamknięty dla lokalnych pociągów (L1) od 25 marca do 5 kwietnia. adobe stock/ licencja standardowa

Pociągi w regionie Østlandet i okręgu Trøndelag nie będą kursować na pewnych odcinkach w tygodniu wielkanocnym, informują Norweskie Koleje Państwowe BaneNOR.
W związku z renowacją i konserwacją trakcji podróżni mogą się spodziewać utrudnień szczególnie na liniach Hovedbanen, Drammenbanen/Askerbanen i Østfoldbanen (Østre i Vestre Linje), a także Dovrebanen i Nordlandsbanen.

Zmiany w ruchu pociągów w tygodniu wielkanocnym

Odcinek Oslo S do Lillestrøm na Hovedbanen będzie zamknięty dla lokalnych pociągów (L1) od 25 marca do 5 kwietnia. Zostanie on wyłączony z ruchu w związku z instalacją nowego systemu sygnalizacji w Bryn.

Od 27 marca do 4 kwietnia natomiast pociągi nie będą jeździć na trasie między Asker i Drammen z powodu remontu tunelu Lieråsen. 4 kwietnia zamknięty zostanie również odcinek Drammen do Gulskogen i Sande.
Linia Østfold będzie wyłączona z ruchu między Oslo S i Rygge oraz Oslo S i Kråkstad od 1 do 4 kwietnia z powodu prac konserwacyjnych. W tym samym okresie zamknięty zostanie również odcinek Støren-Steinkjer na liniach Dovrebanen i Nordlandsbanen.

Będą utrudnienia

Firmy kolejowe organizują alternatywny transport na odcinkach poddawanych pracom remontowym w okresie wielkanocnym. Należy mieć na uwadze, że podróż może trwać dłużej i wymagać więcej zmian po drodze niż zwykle. Ponadto godziny odjazdu dla transportu alternatywnego mogą różnić się od zwykłych godzin odjazdów. Środki kontroli zakażeń są przestrzegane w taki sam sposób, jak w zwykłym ruchu.
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram