Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Transport i komunikacja

Trzyletni chaos drogowy w Oslo? Ring 1 zamknięty

Emil Bogumił

01 lipca 2024 10:21

Udostępnij
na Facebooku
Trzyletni chaos drogowy w Oslo? Ring 1 zamknięty

Kierowcy obawiają się trwającego trzy lata chaosu na drogach, w tym dużych zatorów. Fot. materiały prasowe NAF

Norweski Zarząd Dróg Publicznych (Statens vegvesen) poinformował o zamknięciu Ring 1. Obwodnia Oslo pozostanie nieczynna przez trzy lata. Aktywiści motoryzacyjni zwracają uwagę, że sytuacja może doprowadzić do chaosu komunikacyjnego.
Norweska Federacja Samochodowa (NAF) zwróciła uwagę, że problemy na stołecznych drogach zaczęły się już w maju. – Czterech na dziesięciu kierowców doświadcza większych zatorów, opóźnień i wzmożonego ruchu odkąd samochody elektryczne nie mogą poruszać się z pasów przeznaczonych dla transportu publicznego w Oslo – czytamy w komunikacie organizacji. – Obawiamy się, że przez całe lato sytuacja będzie jeszcze gorsza. Ruch w stolicy będzie podlegał ograniczeniom przez trzy lata. Wielu mieszkańców nie zdążyło jeszcze zmienić swoich nawyków komunikacyjnych – zaznaczyła  Ingunn Handagard, rzeczniczka prasowa NAF.

Wielka przebudowa w Oslo

Utrudnienia drogowe w norweskiej stolicy związane są z zamknięciem Hammersborgtunnelen i Vaterlandstunnelen. Pierwszy z nich zostanie wyremontowany, zyska zabezpieczenia przed terroryzmem, a drogowcy obniżą gi o osiem metrów. Zmiany łączone są z budową nowej dzielnicy rządowej. Tunel Vaterland zostanie zmodernizowany. Prace potrwają trzy lata. Przyczynią się do zamknięcnia dla ruchu odcinka Ring 1 między Oslo Spektrum a St. Olavsgate.
Tunele zamknięto 1 lipca o 5:00.

Tunele zamknięto 1 lipca o 5:00.Fot. Erik Larsstuen/Statens vegvesen Fritt mot kreditering

Władze Oslo zaleciły mieszkańcom oraz podróżującym przez stolicę pozostawienie aut i korzystanie z komunikacji miejskiej. Jak przypominają urzędnicy, proces przebudowy poprzedziło przeznaczenie 120 mln NOK na wprowadzenie ułatwień, które złagodzą skutki remontu. Wśród nich znalazły się inwestycje w transport pieszy, rowerowy oraz komunikację publiczną.

Źródła: Statens vegvesen, NAF
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok