Wysokie kwoty

zasiłków na dzieci

Pobieraj świadczenia

w Norwegii

Sprawdź

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Transport i komunikacja

Przydatna usługa na gdańskim lotnisku. Idealna dla zapominalskich

Natalia Szitenhelm-Smeja

08 marca 2023 18:30

Udostępnij
na Facebooku
Przydatna usługa na gdańskim lotnisku. Idealna dla zapominalskich

Podróżni nie muszą teraz wyrzucać rzeczy, takich jak np. płyny o objętości większej niż 100 ml /zdjęcie poglądowe stock.adobe.com/standardowa/anna.stasiia

Dobra wiadomość dla Polaków, którzy podróżując między Polską a Norwegią, korzystają z gdańskiego lotniska. Pomorski port lotniczy wprowadził usługę umożliwiającą przechowanie na lotnisku na czas podróży rzeczy, których nie można przewieźć w bagażu podręcznym.
O nowej usłudze poinformowano w połowie lutego:

Nie trzeba wyrzucać

Podróżni nie muszą teraz wyrzucać rzeczy, takich jak np. płyny o objętości większej niż 100 ml, kosmetyki czy ostre przedmioty, by móc przejść kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku. Zamiast tego mogą je na nim przechować na czas podróży. 

Jeśli podczas kontroli bezpieczeństwa pasażer zorientuje się, że ma ze sobą rzecz, której nie może zabrać na pokład samolotu, powinien poprosić pracownika ochrony o opakowanie ze specjalną naklejką - do tego opakowania podróżny wkłada swoje rzeczy, oznacza paczkę i wypełnia rubryki na bilecie. Paczkę przekazuje pracownikowi ochrony. 

 Paczkę odebrać można w terminalu cargo, mieszczącym się przy ul. Słowackiego 204 w Gdańsku (czynny od pon. do czw. w godz. 13-16). Usługa jest płatna: przechowanie rzeczy przez 3 dni to koszt 35 zł, przez 7 dni - 45 zł, przez 15 dni - 60 złotych.
Port Lotniczy Gdańsk, Radio Zet
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok