Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Transport i komunikacja

Polka skarży linie lotnicze Norwegian. Pracownicy nie wpuścili jej na pokład przez... małą torbę dla psa

Emil Bogumił

28 listopada 2023 17:45

Udostępnij
na Facebooku
2
Polka skarży linie lotnicze Norwegian. Pracownicy nie wpuścili jej na pokład przez... małą torbę dla psa

Poprzednie podróże z psem odbywały się bezproblemowo, tłumaczy kobieta. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa (zdjęcie poglądowe)

Personel linii lotniczych Norwegian odmówił Polce podróży z Oslo do Warszawy. Odmowę wejścia na pokład motywowano zbyt małą torbą, w której zamierzała przewieźć psa. Po pozytywnej opinii Państwowej Komisji ds. Skarg Lotniczych, kobieta planuje skierować sprawę do sądu.
Przyczyną sporu okazał się pies towarzyszący Polce w trakcie planowanej podróży z Oslo do Warszawy. Personel Norwegian uznał torbę, w której znajdował się pies, za zbyt małą i odmówił wpuszczenia na pokład. Kobieta zaskarżyła decyzję do norweskiej Komisji ds. Skarg Lotniczych. Organ uznał, że postępowanie linii lotniczych było nieodpowiednie.

Kobieta, chcąc dolecieć do Warszawy, zapłaciła 5 tys. NOK za przelot liniami lotniczymi LOT, które wpuściły ją wraz z psem na pokład. Komisja stwierdziła, że Norwegian powinien zwrócić jej koszt podróży za pośrednictwem innego przewoźnika. Przyznał także standardową rekompensatę wynikającą z unijnych przepisów, która wynosi 400 euro.

Norwegian odrzuca roszczenia

Mimo decyzji Komisji ds. Skarg Lotniczych Norwegian postanowił zignorować sprawę, odmawiając kobiecie wypłaty odszkodowania i rekompensaty za kupno nowych biletów. W uzasadnieniu przywołanym przez portal Flysmart24 przyznał, że pies nie znajdował się w transporerze typu sherpa, a w innej torbie przeznaczonej do przewozu zwierząt. Prawnik kobiety zwrócił jednak uwagę, że rodzaj torby jest jedynie zaleceniem, a nie bezwzględnym wymogiem wprowadzonym przez norweskie linie lotnicze.
Pies, wraz z transporterem, był na tyle mały, że kobieta mogła podróżować z nim na zasadach przewozu bagażu podręcznego.

Pies, wraz z transporterem, był na tyle mały, że kobieta mogła podróżować z nim na zasadach przewozu bagażu podręcznego.(zdjęcie poglądowe) Fot. stock.adobe.com/licencja standardowa

Przedstawiciele Norwegian przyznają, że torba nie dawała możliwości prawidłowego zamknięcia zwierzęcia, co stwarzało możliwość wymknięcia się zwierzęcia i swobodnego biegania po pokładzie. Odmowa wejścia na pokład miała być podyktowana komfortem i bezpieczeństwem personelu oraz współpasażerów. Kobieta odrzuca tłumaczenie linii lotniczych. Sprawę rozstrzygnie norweski sąd.

Źródło: Flysmart24, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Z Norwegii

29-11-2023 07:03

Haha to ona nie wiedziała że w Norwegii wszystkie "zalecenia" to tak naprawdę wymogi?

Dominik D

28-11-2023 19:20

Oby wygrała

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok