Transport i komunikacja

Oslo: wracają kontrole biletów w komunikacji miejskiej

Natalia Szitenhelm

29 kwietnia 2020 10:37

Udostępnij
na Facebooku

Kontrole biletów były zawieszone od 12 marca. wikimdia.org/CC BY-SA 4.0/Wolfmann

Ruter, przewoźnik odpowiedzialny za transport miejski w Oslo i Viken, po ponad miesiącu wznawia kontrole biletów w komunikacji zbiorowej. Sprawdzanie, czy pasażer posiada ważny bilet na podróż zbiorkomem, zawieszono w połowie marca z powodu obaw przed rozprzestrzenianiem się covid-19.
Reklama
Pod koniec kwietnia przedstawiciele Rutera poinformowali, że wznawiają kontrole biletów komunikacji miejskiej w obszarze metropolitalnym w Oslo. Przewoźnik zdecydował się przywrócić je po tym, jak Norwegia postanowiła stopniowo otwierać społeczeństwo po izolacji wprowadzonej, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Rzecznik prasowy Rutera, Knut-Martin Løken, w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami przyznał, że to całkowicie naturalne, że firma chce wrócić do normalnego funkcjonowania.

Środki ostrożności

Ruter informuje, że w trakcie kontroli zachowane zostaną wszelkie środki ostrożności. Sprawdzanie biletów nie będzie odbywać się przed wejściem pasażera do autobusu, metra czy tramwaju.

Przewoźnik informuje także podróżnych, by pamiętali o zachowaniu dystansu od pozostałych współpasażerów. 

Poniżej: Decyzję o zaprzestaniu sprawdzania biletów podjęto 12 marca, miała obowiązywać do 26 marca, po czym przedłużono ją o ok. dwa tygodnie. Od teraz jednak należy pamiętać o posiadaniu ważnego biletu na przejazd.

Zmiany w rozkładach jazdy

Ponadto od 27 kwietnia Ruter przywrócił rozkład jazdy komunikacji, który obowiązywał przed epidemią. Data nie jest przypadkowa, bowiem od 27 kwietnia Norwegia otworzyła szkoły dla ok. 250 tys uczniów, tak więc zgodnie z wytycznymi rządu należało zadbać o to, by zapewnić im transport do szkół w taki sposób, by zminimalizować ryzyko zakażenia się wirusem covid-19. Przewoźnik podtrzymuje dlatego wszelkie wprowadzone dotąd środki ostrożności, m.in.: przednie drzwi w pojazdach są zamknięte, punkt obsługi klienta Ruter S w Jernbanetorget nadal jest nieczynny.

TUTAJ sprawdzisz wszelkie zmiany w rozkładzie.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram