Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nowa polityka bagażowa Norwegiana: tyle trzeba będzie zapłacić za dodatkową walizkę Transport i komunikacja
Maja Zych 24 stycznia 2020
10:37

Nowa polityka bagażowa Norwegiana: tyle trzeba będzie zapłacić za dodatkową walizkę

1
Skomentuj
Nowa polityka bagażowa obowiązuje wszystkich pasażerów, którzy zakupili bilety od 23 stycznia 2020 roku. Norwegian / Steve Bates
Zapowiadane na początku stycznia zmiany w polityce bagażowej linii Norwegian stały się faktem – już od czwartku 23 stycznia na pokład samolotów przewoźnika w cenie biletu będzie można zabrać tylko mniejszy bagaż podręczny, który umieszczany jest pod fotelem. Za kolejną, większą walizkę trzymaną w schowku nad głową trzeba będzie zapłacić dodatkową opłatę.
Norweska linia idzie w ten sposób w ślady innych popularnych przewoźników, którzy bardziej rygorystyczną politykę bagażową wprowadzili już w 2018 roku.
Reklama

Ważne zmiany

Klienci, którzy od 23 stycznia wykupią bilet w najtańszej opcji LowFare, muszą liczyć się z tym, że w cenie uwzględniony będzie jedynie mniejszy bagaż podręczny umieszczany pod fotelem. Oprócz małej torby umieszczanej pod fotelem pasażerowie mogą również bezpłatnie zabrać ze sobą na pokład jedną torbę z zakupami dokonanymi na lotnisku.

Aby – tak, jak do tej pory – do rezerwacji dodać większy bagaż podręczny, trzeba będzie uiścić dodatkową opłatę. Cena takiej usługi będzie zależeć od kierunku lotu. W przypadku połączeń krajowych lub do Skandynawii wynosi ona 50 koron, podczas gdy na dalszych trasach kosztuje nawet 90 koron.

Większy bagaż podręczny wciąż przysługuje jednak pasażerom, którzy wykupili bilety w taryfie LowFare+, Flex oraz Premium.
Poniżej: wideo informacyjne na temat nowej polityki bagażowej przygotowane przez linię Norwegian

Warto też pamiętać, że w linii Norwegian obowiązują także limity wagowe dla bagażu podręcznego, które zależą od rodzaju biletu i wahają się łącznie od 10 do 15 kg. Z 20 do 23 kg wzrasta też maksymalna waga bagażu rejestrowanego.

Dotyczy tylko nowych rezerwacji

Zmiany dotyczą tylko biletów zakupionych od 23 stycznia – oznacza to, że osoby, które zarezerwowały loty na późniejsze terminy przed tą datą, wciąż będą obowiązywały stare zasady bagażowe i będą mogły wziąć na pokład darmową walizkę do 10 kg.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
PolAker
PolAker 24-01-2020 13:56

W takim razie są tak samo dziadowską firma jak reszta dziadowskich firm typu R i W tak więc już nie robi różnicy którą dziadowską firmę wybiorę skoro i tak muszą dopłacić.

35
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Nowy kalkulator kredytowy - oblicz ratę i koszty

Nowy kalkulator kredytowy - oblicz ratę i koszty

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas