Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Transport i komunikacja

Norweskie lotnisko zamknięte na miesiąc. Przejdzie prace konserwacyjne

Monika Pianowska

18 kwietnia 2024 09:29

Udostępnij
na Facebooku
1
Norweskie lotnisko zamknięte na miesiąc. Przejdzie prace konserwacyjne

Na prace konserwacyjne wybrano lipiec. Avinor/NTB

Po dokonaniu ogólnej oceny lotnisko Mo i Rana w Røssvoll, jeden z największych portów lotniczych w północnej Norwegii, będzie zamknięte przez cały lipiec ze względu na niezbędne prace konserwacyjne. Obejmą naprawy pasa startowego, niezbędne do zapewnienia stabilności operacyjnej.
Po oddaniu do użytku nowego lotniska w Fagerlii lotnisko w Røssvoll zostanie przeniesione do Statskog. Wymagane jest zatem również przeprowadzenie badań środowiskowych po ponad 50 latach funkcjonowania lotniska na tym obszarze.

Będzie alternatywny transport

Na prace konserwacyjne wybrano lipiec, ponieważ wówczas warunki pogodowe są najkorzystniejsze dla prowadzonych czynności. W związku z rezygnacją z urlopów personelu w tym czasie sytuacja powinna dotknąć jak najmniejszą liczbę pasażerów.
Jak twierdzi Anders Kirsebom, wiceprezes wykonawczy ds. regionalnych portów lotniczych w Avinor, połączenie prac konserwacyjnych i badań środowiskowych ze zwiększoną liczbą personelu i ulepszonym szkoleniem pracowników umożliwi skoncentrowanie wysiłków na realizacji celów i zakończenie przestoju portu lotniczego w jak najkrótszym czasie.
Aby zminimalizować niedogodności, podróżnym zostanie zapewniona alternatywna komunikacja autobusowa zgodna z harmonogramem odlotów z pobliskich lotnisk.
Źródła: Avinor, NTB
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


kotadolf .

18-04-2024 18:01

Lotnisko - mocno powiedziane.
Przystanek - troche lepiej.
Miejscøwka - prawie dobrze.

p/s: miesiac zamieni sie w trzy,a trzy w pøl roku...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok