Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norwegian nie wyciągnął konsekwencji: liniom brakuje pilotów, cierpią pasażerowie Transport i komunikacja
Monika Pianowska 27 czerwca 2017
08:00

Norwegian nie wyciągnął konsekwencji: liniom brakuje pilotów, cierpią pasażerowie

Skomentuj
W ciągu jednego czerwcowego weekendu Norwegian odwołał 19 lotów. MN
Już drugie lato z rzędu linie lotnicze Norwegian borykają się z tym samym problemem: odwołują loty, ponieważ do pokrycia harmonogramu brakuje im zarówno pilotów, jak i maszyn.
Między 24 a 26 czerwca ogromne opóźnienia pokrzyżowały plany setkom turystów, którzy utknęli na lotniskach. Co prawda 27 czerwca obyło się bez zmian w rozkładzie lotów, jednak Norwegian nie może obiecać, że to koniec komplikacji.
Reklama

Jak załatać luki w grafiku?

23 czerwca związek pilotów odrzucił propozycję przewoźnika o czterokrotnie wyższych stawkach za nadgodziny za pomoc w pokryciu lotów, jednak Norwegian nie daje za wygraną. Trzy dni później przewoźnik rozesłał listy indywidualnie do swoich pracowników i od wielu z nich uzyskał pozytywną odpowiedź – piloci chcą zrezygnować z dni wolnych.
Trudno jednak przewidzieć, czy takie rozwiązanie zapewni wystarczającą ilość rąk do pracy i zażegna problemy norweskich linii. Tylko w pierwszy weekend lipca ubiegłego roku Norwegian odwołał 30 lotów, co odbiło się negatywnie na 4-5 tys. pasażerów. W bieżącym sezonie wakacyjnym – mimo większej liczby zatrudnionych pilotów – kłopoty zaczęły się już w czerwcu, o czym pisaliśmy w artykule.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas