Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Setki Norwegów utknęło na lotniskach: Norwegian odwołuje loty i tłumaczy się brakiem załogi Aktualności
Magda Berbeć 26 czerwca 2017
13:24

Setki Norwegów utknęło na lotniskach: Norwegian odwołuje loty i tłumaczy się brakiem załogi

2
Skomentuj
Norwegian MN
„Wielkie dzięki, Norwegian, za zmarnoweanie mojego ostatniego wieczoru w Norwegii! Odwołanie lotu zaplanowanego na 7 rano o 9 wieczorem dzień wcześniej na pewno czyni z was najlepsze tanie linie lotnicze na świecie...” - takich opinii na profilu facebookowym linii lotniczych Norwegian w ostatnich dniach nie brakuje. Co właściwie się dzieje? I czy osoby planujące w najbliższym czasie lot Norwegianem mogą być spokojne?
W ostatnich dniach odnotowano wiele odwołanych lotów linii lotniczych Norwegian. Jak informują norweskie media, pasażerowie utknęli zarówno na lotniskach w kraju, jak i za granicą – nie mogąc wrócić do domów. Norwegian tłumaczy sytuację brakiem pracowników i... nie obiecuje, że będzie lepiej.
Reklama

Liczne zaniedbania

Norwegian odwołał w ciągu ostatnich kilku dni wiele lotów – w samą tylko niedzielę było ich 6 z lotniska Oslo Gardermoen.
Screenshot
Screenshot, avinor.no

Norweskie media szeroko opisywały historie pasażerów, których loty odwołano lub były opóźnione. Głośno komentowano sytuację orkiestry szkolnej, która miała lecieć do Berlina na ważny występ – dzieci do tego wydarzenia przygotowywały się 3 lata. Podczas długiego oczekiwania na lotnisku nie otrzymali ani jedzenia, ani innej możliwości transportu do Niemiec.

Inna pasażerka miała wrócić do Oslo z Litwy w sobotę. Po tym, jak odwołano jej lot ze względu na chorobę pilota, zaproponowano jej powrót... 10 dni później.

Tego typu sytuacje, zwłaszcza w okresie letnim, mogą nie tylko zepsuć wakacyjne plany, ale także znacznie skomplikować sytuację zawodową czy rodzinną. Warto pamiętać o prawach, które przysługują nam w wypadku opóźnionego lub odwołanego lotu.

A co na to linie lotnicze?

Jak donosi NRK, Norwegian podczas wymiany mailowej nie zagwarantował końca komplikacji, które w dużej mierze wynikają z braków w załogach:

– Robimy wszystko, co możemy, aby działać zgodnie z planem lotów, ale nie możemy wykluczyć odstępstw od regularności – tłumaczył Daniel Kirchhoff, odpowiedzialny za komunikację linii lotniczych Norwegian. Kirchhoff dodał także, że nie może obiecać, że więcej lotów nie zostanie odwołanych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
criters
criters 27-06-2017 06:34

Nic.....

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
criters
criters 26-06-2017 21:10

A co na to Norske Kongen ?

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas