Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Już jest! Polsko-norweski

Kalendarz 2025

Sprawdź
Autopromocja
Transport i komunikacja

Kolejny cel osiągnięty: Norwegia ma już ponad 9000 szybkich ładowarek do elbili

Monika Pianowska

03 listopada 2024 16:00

Udostępnij
na Facebooku
2
Kolejny cel osiągnięty: Norwegia ma już ponad 9000 szybkich ładowarek do elbili

To dobra wiadomość dla kierowców pojazdów elektrycznych. Nigdy wcześniej na jedną szybką ładowarkę nie przypadało w Norwegii mniej elbili niż obecnie. stock.adobe.com/licencja standardowa

Kiedy norweski rząd przedstawiał strategię dotyczącą infrastruktury dla samochodów elektrycznych na 2025 r., szacowano, że w przyszłym roku kierowcy będą potrzebować 9 tys. szybkich ładowarek.
Tymczasem już teraz kamień milowy został osiągnięty, pokazuje baza danych NOBIL, którą w imieniu Enova zarządza Norweskie Stowarzyszenie Właścicieli Pojazdów Elektrycznych (Elbilforeningen).
– Bardzo się cieszymy, że rynek ładowania tak dobrze reaguje na stale rosnącą liczbę samochodów elektrycznych na drogach. Norwegia pokazuje całemu światu, że wyzwania związane z ładowaniem można dobrze rozwiązać – mówi Christina Bu, sekretarz generalna stowarzyszenia.

Krótsze kolejki

To dobra wiadomość dla kierowców pojazdów elektrycznych. Nigdy wcześniej na jedną szybką ładowarkę nie przypadało w Norwegii mniej elbili niż obecnie, a to oznacza krótsze kolejki.
Potwierdza to badanie Elbilisten 2024. 42 proc. ankietowanych twierdzi, że kolejki do ładowania spotyka okazjonalnie lub często, a to o 11 punktów procentowych mniej niż w roku poprzednim.

Tesla liderem

Jeśli podzielimy liczbę szybkich ładowarek pomiędzy firmy ładujące, największy wkład ma nadal Tesla, a za nią plasują się Recharge i Eviny. Oferują również niższe prędkości szybkiego ładowania.
– Należy pamiętać, że ceny różnią się w zależności od lokalizacji i pory dnia – mówi Christina Bu i dodaje: – Tesla robi wiele dobrego w zakresie szybkiego ładowania, ale fakt, że nie wprowadziła jeszcze płatności kartą, rozczarowuje.
Źródło: NTB/Elbilforeningen
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Jan Kowalski

04-11-2024 11:57

Wodor jest tak samo eko jak i prad. Wielka sciema. Trzeba byc albo glupim, albo naiwnym, zeby takie zabawki kupowac.

areon21

04-11-2024 10:34

Taka ekologia , mam hyundai nexo od 3 miesięcy nie mogę zatankować wodoru , kuzwa skandal , ściema , niech mi nikt nie mówi ze Norwegia jest eko ,

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok