Transport i komunikacja

Kolejne ofiary śmiertelne na norweskich drogach. Zginęło najwięcej motocyklistów

Monika Pianowska

08 lipca 2020 11:45

Udostępnij
na Facebooku

Od początku bieżącego roku na norweskich drogach zginęło 51 osób, w pierwszym półroczu 2019 natomiast 50. adobe stock/ licencja standardowa

Chociaż w czerwcu życie w wypadkach komunikacyjnych straciła jedna osoba mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem, organizacja Bezpieczny Ruch Drogowy (Trygg Trafikk) ma do uczestników ruchu drogowego apel: zdejmijcie nogę z gazu i miejcie oczy dookoła głowy. Spośród 9 ofiar śmiertelnych z czerwca 2020 sześć stanowili motocykliści, podaje organizacja w lipcowym raporcie.
Tegoroczne statystyki tragicznych wypadków drogowych w Norwegii nie zadowalają Trygg Trafikk – zamiast stopniowo maleć, utrzymują się one bowiem na dość wyrównanym poziomie. Od początku bieżącego roku na norweskich drogach zginęło 51 osób, w pierwszym półroczu 2019 natomiast 50.
Poniżej tweet Trygg Trafikk odsyłający do raportu o wypadkach z udziałem motocyklistów.

Okręgi z najgorszą passą

Ponieważ zgodnie z zaleceniami władz wielu mieszkańców Norwegii zostanie na wakacjach w kraju, zamiast wyjechać na zagraniczny urlop, oczekuje się wzmożonego ruchu. Trygg Trafikk radzi uważać zarówno za kółkiem, jak i jadąc motocyklem czy rowerem. Właśnie motocykliści w czerwcu byli najczęstszymi ofiarami wypadków komunikacyjnych (6 osób). Poza nimi zginęło dwóch kierowców i jeden rowerzysta.
Po trzy czerwcowe śmiertelne wypadki miały miejsce w okręgach Vestfold i Telemark, natomiast dwa w Vestland. Oznacza to, że właśnie w Vestfold i Telemark od początku roku na drodze straciło życie po 11 osób.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram