Transport i komunikacja

Więcej ofiar mimo mniejszego ruchu: statystyki wypadków drogowych nie napawają optymizmem

Monika Pianowska

06 czerwca 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Czystym kontem pod względem śmiertelnych wypadków od początku roku może się poszczycić jedynie okręg Vestland. adobe stock/ licencja standardowa

Mimo restrykcji związanych z podróżami i mocno ograniczonego ruchu drogowego od początku roku w Norwegii odnotowano 42 ofiary śmiertelne wypadków komunikacyjnych. To o trzy osoby więcej niż w tym samym okresie w 2019, podaje organizacja Trygg Trafikk (Bezpieczny Ruch Drogowy) w komunikacie prasowym z 2 czerwca o najnowszych statystykach.
83 proc. z nich stanowią mężczyźni – od stycznia do końca maja zginęło ich na drodze 35, podczas gdy kobiet 7. Dla porównania przez niecałe pierwsze półrocze 2019 w wypadkach na norweskich drogach straciło życie 28 mężczyzn i 11 kobiet.
Reklama

Tylko jeden okręg z czystym kontem

Sam tylko maj przyniósł 11 ofiar śmiertelnych na drogach, w tym 10 mężczyzn i 1 kobietę. Tragiczny okazał się długi weekend, kiedy 21 maja wypadał Dzień Wniebowstąpienia, w Norwegii wolny od pracy. Wówczas w wypadkach komunikacyjnych zginęło 5 osób.
Czystym kontem pod względem śmiertelnych wypadków od początku roku może się poszczycić jedynie okręg Vestland. W przypadku Møre og Romsdal pierwszy zgon na drodze zdarzył się dopiero w maju. Po drugiej stronie listy znajduje się natomiast Viken, gdzie od stycznia do końca maja 2020 na drogach straciło życie 12 osób.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram