Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do startu rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Sport

Arctic Race of Norway wraca za koło podbiegunowe. Finał ma być epicki: na Przylądku Północnym

Monika Pianowska

08 stycznia 2023 16:00

Udostępnij
na Facebooku
Arctic Race of Norway wraca za koło podbiegunowe. Finał ma być epicki: na Przylądku Północnym

Sportowe wyzwania Arctic Race of Norway są dobrze znane w międzynarodowych kręgach kolarskich. stock.adobe.com/licencja standardowa

W sierpniu 2023 roku wyścig Arctic Race of Norway będzie obchodzić 10. rocznicę debiutu. Z tej okazji organizatorzy postanowili ustalić trasę na drodze do najbardziej wysuniętego na północ punktu Europy, Nordkapp.
Jak wskazuje sama nazwa, wyścig opiera się na trasach zlokalizowanych na północy Norwegii. Tym razem Arctic Race of Norway wraca do swoich korzeni. Wszystkie cztery etapy w 10 edycji imprezy (17-20 sierpnia) odbędą się często za kołem podbiegunowym.
Wyścig rozpocznie się w Kautokeino, następne etapy będą ciągnęły się przez okręg Troms og Finnmark, a zakończy się na Przylądku Północnym.

Będzie pięknie, ale brutalnie

Sportowe wyzwania Arctic Race of Norway są dobrze znane w międzynarodowych kręgach kolarskich. Zawodnicy przyjeżdżają do Norwegii z całego świata, aby sprawdzić swoje umiejętności na torach, które nie tylko zapierają dech w piersiach, ale także słyną z wysokiego poziomu trudności.
Thor Hushovd został pierwszym zwycięzcą generalnym Arctic Race of Norway. Obecnie jest ambasadorem wyścigu. – Ostatni etap biegnie wzdłuż jednych z najpiękniejszych regionów, jakie Norwegia ma do zaoferowania. Jednak ostatnie 25 kilometrów w kierunku Nordkapp będzie trudne – komentuje cytowany w komunikacie prasowym ARoN.

Przebieg wyścigu:

  • 17.08: Kautokeino-Alta (171 km)
  • 18.08: Alta-Hammerfest (153 km)
  • 19.08: Hammerfest-Havøysund (167km)
  • 20.08: Kvalsund-Nordkapp (171km)

Źródła: Arctic Race of Norway, velonews.com, sykling.no
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok