Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
NAV: prawie 22 tysiące wypadków przy pracy. Upadki wciąż najczęstszym zagrożeniem Praca w Norwegii
Maja Zych 01 października 2018
14:22

NAV: prawie 22 tysiące wypadków przy pracy. Upadki wciąż najczęstszym zagrożeniem

Skomentuj
Aż 45 proc. wypadków przy pracy w 2017 roku skutkowało długotrwałym zwolnieniem. MN
Centralne Biuro Statystyczne (SSB) opublikowało 1 października raport, który przedstawia dane dotyczące wypadków przy pracy w Norwegii za miniony rok. Okazuje się, że w stosunku do 2016 roku liczba takich zdarzeń nieznacznie zmalała, jednak niezmiennie najczęstszym zagrożeniem dla norweskich pracowników są upadki z wysokości – wśród najbardziej narażonych osób są m.in. pracownicy branży budowlanej.
Najpoważniejsze obrażenia, skutkujące długotrwałym zwolnieniem, odniosły głównie osoby zatrudnione w transporcie i magazynowaniu.

Upadki wciąż na szczycie

Zgodnie z danymi Urzędu Pracy i Polityki Socjalnej (NAV) w 2017 roku zgłoszono w Norwegii 21 937 wypadków przy pracy, czyli o 522 mniej niż rok wcześniej. Mimo wielu kontroli i kar nakładanych przez Inspekcję Pracy (Arbeidstilsynet) w związku z niedotrzymaniem zasad bezpieczeństwa, nie udało się jednak znacząco zredukować liczby zdarzeń związanych z upadkami z wysokości, które stanowią 20 proc. wszystkich wypadków nad fiordami. Najczęściej poszkodowani są pracownicy branży budowlanej, którzy są szczególnie narażeni na tego typu sytuacje ze względu na charakter pracy. Upadki stanowią też najczęstsze wypadki w mniej oczywistych branżach: nauczaniu, administracji publicznej, ubezpieczeniach społecznych i usługach.
SSB

Najcięższe wypadki w transporcie

Według danych NAV najwięcej ciężkich wypadków, które spowodowały długotrwałe zwolnienia, miało miejsce wśród pracowników w transporcie i magazynach – w tej branży na 1000 pracowników miało miejsce średnio aż 6,3 poważnych zdarzeń. Niewiele mniej wypadków zgłoszono w administracji publicznej, ubezpieczeniach społecznych oraz rolnictwie i rybołówstwie.
SSB
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas