Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polak poważnie ranny po upadku z wysokości. Arbeidstilsynet bada okoliczności zdarzenia Aktualności
Maja Zych 08 sierpnia 2018
12:36

Polak poważnie ranny po upadku z wysokości. Arbeidstilsynet bada okoliczności zdarzenia

1
Skomentuj
Polak podczas transportu do szpitala był nieprzytomny. flickr.com / Universitetssykehuset Nord-Norge (UNN) / CC BY-ND 2.0
W poniedziałek 6 sierpnia w godzinach porannych miał miejsce poważny wypadek z udziałem polskiego pracownika, który w stanie krytycznym trafił do szpitala Haukeland w Bergen. Trzydziestosiedmioletni mężczyzna zatrudniony w firmie stoczniowej Havyard Ship Technology spadł z wysokości podczas budowy jednego z promów w Leirvik w Hyllestad. Obecnie stan Polaka jest ciężki, ale stabilny.
Sprawą zajęła się Inspekcja Pracy (Arbeidstilsynet), która zbada, jakie czynniki doprowadziły do wypadku oraz oceni bezpieczeństwo w miejscu pracy w danej firmie.
Reklama

Ciężki wypadek podczas pracy

Do wypadku z udziałem polskiego pracownika doszło w poniedziałek rano około godziny 10. Ciężko ranny mężczyzna został przetransportowany helikopterem medycznym do szpitala Haukeland w Bergen z rozległymi obrażeniami zagrażającymi życiu.
Zanim pozostali pracownicy znaleźli Polaka i wezwali pomoc, minęło nie więcej niż pięć minut. Mężczyzna podczas transportu do szpitala był nieprzytomny. Obecnie lekarze określają jego stan jako stabilny.

Badają okoliczności zdarzenia

Oprócz policji okoliczności wypadku zbada także Inspekcja Pracy, która skupi się na warunkach w miejscu pracy i zachowaniu procedur bezpieczeństwa. Informacje przekazane przez przesłuchanych pracowników nie są bowiem wystarczające, aby określić dokładne szczegóły tragicznego zdarzenia.

– Nie ma naocznych świadków samego wypadku, a okoliczności i przebieg zdarzenia są lekko niepewne. Nie wiemy, jak duży był upadek – powiedział funkcjonariusz policji André Norevik.

Firma Havyard Ship Technology poinformowała nas, że miała już miejsce rutynowa kontrola policji i Inspekcji Pracy, a dalsze informacje na temat postępowania będą przekazywane przez norweskich policjantów.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas