Praca i pieniądze

Cięcia dotacji dla pracowników na permitteringu. Wkrótce nowe zasady wypłacania świadczeń

Monika Pianowska

01 czerwca 2020 12:21

Udostępnij
na Facebooku
2

Decyzję władz ogłosił minister finansów Jan Tore Sanner. flickr.com/Statsministerens kontor/https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Zarówno pracodawcy, jak i zatrudnieni, którzy zostaną odesłani na permittering, muszą przygotować się na nowe zasady wypłacania świadczeń, ostrzega minister finansów Jan Tore Sanner. Zaczną obowiązywać 1 września.
Wówczas zatrudniający będą musieli płacić pracownikom na permitteringu przez 10 dni zamiast 2, natomiast pracownicy odsunięci od obowiązków zawodowych stracą przywilej otrzymywania pełnego wynagrodzenia przez 20 dni. Nowe ustalenia nie będą dotyczyły tych, którzy już teraz przebywają na permitteringu.
Władze tłumaczą taką decyzję poprawiającą się sytuacją na norweskim rynku pracy. Chcą w ten sposób uniknąć również sytuacji, w której na permittering zostałoby odesłanych więcej pracowników niż to konieczne. Jednocześnie w ramach najnowszego pakietu kryzysowego z budżetu państwa 4 miliardy koron trafią łącznie do firm, które zdecydują się przywrócić do pracy zatrudnionych przebywających na permitteringu.
Reklama
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
io500

07-06-2020 19:41

Nie lepiej oczywiscie pozbawiac socjalu tych ktorym wydaje sie, ze kiedys zaczna prace albo przesiaduja w domu tylko po to aby rodzic dzieci. Lepiej natomiast zdeptac tych co faktycznie pracuja i odprowadzaja podatki a na permitteringu sa tylko dlatego, ze firma ma przestuj. Lepiej zgniatac jak karalucha mala firme i dokladac Jej wydatkow wtedy kiedy ma klopoty niz sprawdzac tych co siedza na ,,wyimaginowanych,, rentach lub nieprawnie pobieraja dagpenger a jezdza na wczasy do Polski czy do krajow ogarnietych wojna. Osobiscie jakis czas temu chyba ok 2007r bedac na bezrobociu chcialem wyjechac na polnoc Norwegii ale NAV nie udzielil mi zgody-to dopiero bylo chore ale jak widze NIC nie poszlo w lepszym kierunku.

Artek Bu

01-06-2020 13:07

Już widać że po prostu nie ma kasy na zasiłki. Ludzie są po to żeby to oni płacili a nie że by im płacono. Nawet jeśli nie zawinili to co z tego. To wygląda na przygotowania na do odcięcia pomocy ludziom którzy stracą pracę podczas jesiennego powrotu wirusa.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram