Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wybory prezydenckie 2020: Polacy w Norwegii głosują inaczej niż w kraju [OFICJALNE WYNIKI] Polityka
Emil Bogumił 29 czerwca 2020
11:30

Wybory prezydenckie 2020: Polacy w Norwegii głosują inaczej niż w kraju [OFICJALNE WYNIKI]

68
Skomentuj
Głosami Polonii norweskiej do drugiej tury weszliby Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia. Fot. Emil Bogumił, MN
Poznaliśmy dane z wszystkich obwodów głosowania znajdujących się w Norwegii. Polonia norweska stawiała przede wszystkim na Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołownię. Z kolei Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że 29 czerwca jest pierwszym i ostatnim dniem, w którym można dopisać się do spisu wyborców.
Jak wynika z protokołów Obwodowych Komisji Wyborczych znajdujących się w kraju fiordów, Polacy mieszkający w Norwegii najczęściej wskazywali na Rafała Trzaskowskiego (46,54 proc.). Drugie miejsce zajął Szymon Hołownia (20,04 proc.). Największą różnicę, w porównaniu z wynikami znad Wisły, stanowi trzecia lokata urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy (16,91 proc.). Na Krzysztofa Bosaka głos oddało 10,55 proc. osób zarejestrowanych w kraju fiordów, a na Roberta Biedronia 4,02 proc. W Norwegii próg jednego procenta przekroczył jeszcze Władysław Kosiniak-Kamysz (1,02 proc.).
Wyniki czołowej trójki w Norwegii.
Wyniki czołowej trójki w Norwegii. Źródło: MN

Co zrobić, by zagłosować w drugiej turze wyborów?

Jak wynika z danych Obwodowych Komisji Wyborczych, frekwencja w Norwegii wyniosła 73,17 proc. Oznacza to, że spośród 13867 zarejestrowanych wyborców, 10146 osób odesłało do Konsulatu karty. Jak informowała część Polaków mieszkających w Norwegii, nie każdy otrzymał szansę oddania głosu, z powodu opóźnień w działaniu poczty.
Osoby, które chcą wziąć udział w drugiej turze wyborów, a głosowały już w pierwszej, nie muszą się martwić. Pozostaną one w spisie wyborców, a Konsulat wyśle im pakiety wyborcze. Jak informuje MSZ, osoba która nie była ujęta w spisie wyborców u konsula przed I turą, a chce głosować za granicą w II turze korespondencyjnie, powinna zgłosić się do konsulatu tuż po dniu pierwszego głosowania, czyli 29 czerwca. Termin dopisywania się mija o północy, z 29 na 30 czerwca.

Wniosek można złożyć korzystając z elektronicznego systemu rejestracji wyborców eWybory. Ponadto, dozwolone są zgłoszenia ustne (wymagające osobistego stawiennictwa), pisemne oraz przy pomocy telefaksu. Wniosek musi zawierać:
nazwisko
imię (imiona)
imię ojca
data urodzenia
numer PESEL
miejsce pobytu wyborcy za granicą
numer telefonu / adres e-mail
numer paszportu / numer dowodu osobistego
adres, pod który wysłany ma zostać pakiet wyborczy
miejsce wpisania do rejestru wyborców w Polsce

Przypominamy, że na dołączenie do spisu wyborców jest jeden dzień.
~MSZ

Norweska prasa o wyborach w Polsce

Aftenposten zwraca uwagę, że urzędujący prezydent nie wykorzystał szansy na zwycięstwo w pierwszej turze. Nazywa go również lojalnym zwolennikiem konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość. Zaznacza, że kibicuje mu również Donald Trump. Z kolei Rafał Trzaskowski opisywany jest jako proeuropejski polityk, którego zadaniem będzie zapoczątkowanie reform, które zniwelują skutki szkodliwych działań obozu rządzącego. Dziennikarze Aftenposten zwracają również uwagę, że Andrzej Duda legitymizuje działania PiSu, które prowadzą do konfliktu z UE. Wyszczególniają, że ma on negatywne zdanie o osobach LGBT+ i wspiera prawicowy populizm.
Screenshot
Screenshot Aftenposten
W podobnym tonie o urzędującym prezydencie wypowiadają się dziennikarze VG. – Duda wybrał plan, w którym określa walkę o prawa homoseksualistów jako ideologię bardziej destrukcyjną niż komunizm. Ostatnie sondaże pokazują, że pojedynek wyborczy pomiędzy Dudą a Trzaskowskim zakończyłby się remisem – czytamy na łamach VG.

Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, oficjalne wyniki pierwszej tury poznamy najpóźniej we wtorek rano. Ostateczne starcie kandydatów odbędzie się w niedzielę, 12 lipca.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Tym Tob
Tym Tob 08-07-2020 09:00

Po raz kolejny nie odniosłeś się w ogóle do wcześniejszych treści.

Napisz coś proszę o lokatorach niepłacących czynszu i jak byś się zachował w sytuacji gdy osoby wynajmujące u Ciebie mieszkanie przestałyby płacić. Pomijam twakie kwestie jak szacunek do cudzego mienia. W gloryfikowanym przez Ciebie filmiku właśnie poruszana jest sprawa eksmisji. Napisz również dlacego to Konfederacja ma odpowiadać za afery PO w Warszawie.

Odnośnie ustawy 447, która jest również wspomniana w zalinkowanym przez Cebie filmie. Każdy rozumny człowiek wie, że nie istnieje żadna podstawa prawna, aby jakaś organizacja ubiegałaby się o mienie bezspadkowe. To przechodzi na skarb państwa. Mimo to kongres USA uchwalił tak absurdalną ustawę. Historia jest pisana na nowo na naszych oczach. Ileż to razy jest mowa o polskich oboazach zagłady, Netflix wypuszcza filmy z zakłamanymi mapami odnośnie niemieckich obozów zagłady na terenie okupowanej Polski. Za 10, 20, 50 lat kiedy nie będzie już naocznych świadków II wojny światowej a propaganda telewizyjna i brak edukacji zrobi swoje, wtedy ktoś może się upomnieć ponownie o „należne” rekompensaty. Młodzi ludzie budują swój światopogląd na właśnie takich gniotach z Netflixa. Za kilkadziesiąt lat może być właśnie taka narracja jak to Polacy naziści mordowali Żydów.
Jeszcze jedna sprawa odnośnie tego, czy jest możliwość abyśmy spłacali te roszczenie poprzez kontrakty bez przetargów? Pomijając już fakt czy jest to sposób zapłaty czy zwykła niekompetencja urzędników, większość normalnych krajów ogłasza przetarg na zakup najnowocześniejszych samolotów. Są szwedzkie Gripeny, europejski myśliwiec Typhoon, oraz produkowany przez Boeinga Hornet. Gdybyśmy dostali kilka ofert, wtedy bylibyśmy zupełnie na innej pozycji jeśli chodzi o negocjację offsetu lub ceny. A tak, no cóż...

Nie starałeś się nawet obronić informacji zawartych w zalinkowanym prz Ciebie filmiku, więc o czym mamy dyskutować?

Zmniejszanie biurokracji i redukcja urzędników jest jak najbardziej wskazana. Zamiast nowych podatków, danin itp. należy uprościć prawo podatkowe. Nie dać możliwości decydowania wszechmogącemu urzędnikowi wg własnego „widzi mi się”. Wzrost biurokracji i liczby urzędników był znaczący w ciągu ostatnich 10-15 lat. Każdy urzędnik pobiera pensję dzięki pracującym ludziom, a nie pobierającym zasiłki, a tracą na tym wszyscy. 500+ można było zrobić w inny sposób, ale oczywiście prosty lud nie dostałby do łapy 500 złotych na dziecko co miesiąc, więc wtedy by nie zrozumiał, że to od rządu, że rząd dał za darmo. Ile nowych urzędników należało powołać, aby obsłużyć program 500+? Nie mówię, że pomoc najbiedniejszym się nie należy, ale to co się dzieje obecnie zaczyna się wymykać spod kontroli. Nagle Trzaskowski, który miał wstrzymać programu PiSu obiecuje również więcej socjalu. Kupowania głosów ciąg dalszy. Kto za to zapłaci? Ładnie skomentował to Żółtek, że brakuje jeszcze tylko Menelowego+.

Podatki w Polsce? Tragedia, zarabiając 3000 brutto dostajesz na rękę 2156, a koszt pracodawcy to 3614. Jest to sprytnie ukryta informacja. Zwykły człowiek myśli, że prywaciarz, kapitalista złodziej płaci tak mało (nie mówię tu o polskich Januszexach bo tego jest cała masa). Tak więc dostając na rękę niewiele ponad 2000 złotych płacisz ponad 40% podatku! Oczywiście w Polsce nikt nie zrobi tak, że wszystki koszty będą widniały na comiesięcznym polskim „lonnslipie”. Ładniej wygląda 3000 brutto (gdzie realna kwota 3614) i 2156 na rękę. Wydawać by się mogło podatek poniżej 30%.

Jeśli chodzi o napędzanie konsumpcji to rozwiązaniem nie jest rozdawnictwo. Gdyby to było takie proste to nic innego tylko rozdawać i konsumować. Kraje zachodu mają wysoki socjal gdyż najpierw doszły do dobrobytu (często poprzez kolonie/niewolnictwo), nie na odwrót. Socjal nie powoduje super rozwoju państwa a musi być zrównoważony. Kraje z rozbuchanym socjalem mają właśnie z tym problem. Norwegia ma tyle szczęścia, że śpi na ropie i gazie. Pytanie jak długo to będzie trwało. Socjal to studnia bez dna. Ilość urzędników w Norwegii jest bardzo wysoka w stosunku do liczby ludności. Pojawiały już się na ten temat artykuły w norweskiej prasie, które krytycznie odnosiły się do tego modelu.
Obejrzyj sobie zalinkowane pzeze mnie filmiki, bez złości, na spokojnie, bez uprzedzeń. Posłuchaj merytorycznych argumentów i odnieś się do tego, a nie to co sobie założyłeś wcześniej i koniec. Polecam również posłuchać Mentzena, który niesamowicie punktuje biurokrację i ogrom regulacji niezmienianych od czasów PRLu. Absurd goni absurd.
Przykład z życia. Osoba pracująca na etacia oraz prowadząca jednoosobową działalnośc gospodarczą płaciła na Kasę Chorych ze swojej działalności oraz z pracy na etacie? Czy taka osoba miała lepsze warunki w NFZ z tytułu płacenia podwójnej składki? Czy była przyjmowana 2x szybciej? Nie, totalny bezsens, jedna osoba jest zmuszona płacić za coś 2x choć dostaje usługę jakby płaciła tylko raz.

Nie namawiam nikogo na głosowanie na Konfederację, ale na odnoszenie się do treści. Chyba nie było bardziej merytorycznego kandydata niż Bosak, który nie rzucałby pięknych haseł bez pokrycia. Jeśli nie Bosak to było jeszcze 8 innych kandydatów oprócz Dudy i Trzaskowskiego. Ozywiście tamci dwaj otrzymali ponad 75% poparci głosujących.

Podsumowując obecne partie polityczne, pozwolę pominąć sobie te najmniejsze:

PSL – taka polityczna prostytutka sprzyjająca niby rolnikom. Choć rolnicy się już od nich odwrócili bo zrozumieli, żchodziło tam zawsze o stołki. Wchodzili w koalicję z każdym tylko po to, aby dorwać się do koryta.

SLD – w strasznym kryzysie, chyba po tym jak była cała mas afer oraz korupcja za ich rządów w latach 90. (Lew Rywin nawet odsiedział swoje, grupa trzymająca władzę).

PiS – pokazał wszystkim jak to wygląda w czasie pandemii. 500+ i morda w kubeł. Kolega brata ministra przytulił grube miliony za maseczki. Najwyżsi urzędnicy (na czele z premierem) powinni dostać takie same kary od policji lub sanepidu za nieprzestrzeganie odstępów i zakazu zgromadzeń w czasie pandemii. Dla tych co nienawidzą PiSu można wspomnieć o Banasiu

PO – partia oszustów z tworu Unii Wolności oraz Kongresu Liberalno Demokratycznego (gorąco zachęcam do przeczytania o aferach prywatyzacyjnych Lewandowskiego oraz powiązaniach byłego premiera Bieleckiego, jego powiązania z zagranicznym biznesem miały doporwdzić m. in. do upadku polskiej firmy makaronów Malma). Donald Tusk obiecywał, że pierwszy kto zaproponuje podwyżkę podatków wyleci z jego rządu. Jak się stało wszyscy wiemy, Donald podniósł podatki i wyleciał, ale do Brukseli (ciepła posadka chyba za wspieranie niemieckiej gospodarki).
Moje subiektywne przypuszcenia są takie, że Hołownia połaczy siły z PO. Następnie zmienią nazwę, powymieniają ludzi, część zostanie, część wyleci i jako „zupełnie nowa siła”, „powiew świeżości”, wystartują do wyborów parlamentarnych.

Tak na marginesie to polaryzacja społeczeństwa nastąpiła po podwójnie przegranych wyborach w 2005 roku. Prezydentem został Lech Kaczyński wygrywając z Donaldem Tuskiem, a PiS wygrał wybory do parlamentu gdzie na stanowisko premiera był szykowany całkiem przyzwoity Jan Maria Rokita. Wtedy to, PO chciała, aby premierem została osoba z przegranej partii. Na to nie zgodził się PiS. Wtedy też Donald Tusk wzywał do obywatelskiego nieposłuszeństwa i tak zaczęła się spirala co raz to mocniejszych słów, gdzie później nazywano to już szerzeniem i mową nienawiści.

Nie zachęcam do głosowania na Konfederację, ale na odnoszenie się do treści głoszonych przez polityków. To co mówi Bosak, Berkowicz, Sośnierz, Mentzen czy Dziambor brzmi zdecydowanie bardziej logicznie niż to co mówią politycy z „bandy czworga”. Nie wycięte z kontekstu wypowiedzi Korwina brzmią również sensownie, choć nie ze wszystkimi się zgadzam. Często ktoś mu zarzuca wariactwo, itp. ale gdy okaże się, że miał jednak rację to nie ma nikogo kto by go przeprosił. Bardzo trafnie skomentował hipokryzję PO oraz zamieszanie z planowanych na 10. maja wyborów. Otóż PO nawoływała do nieprzeprowadzania wyborów, ale gdy wybory się nie odbyły to pierwsza strasznie krzyczała, że był to jedyny możliwy termin wyborów i będzie katastrofa.

Będzie to najprawdopodobniej ostatni wpis, nie zamierzam kopać się z koniem. Brak merytorycznych argumentów, a jeśli brak argumentów to nawet wyzywanie od głupoty i szerzenia nienawiści tylko dlatego, że można mieć inne zdanie. Wadomo: „jeśli fakty przeczą teorii, tym gorzej dla faktów”.

Życzę mądrego wyboru, co będzie bardzo trudne przy najbliższej niedzieli. Powtarzając się napiszę, że PiS napluł Polakom w twarz pokazując brak poszanowania prawa w czasie pandemii. Smutne jest jednak to, że Polacy nie pamiętają jaką melą potraktowane zostało społeczeństwo za czasów PO i chcą pworotu tych samych ludzi do władzy. Widocznie Polacy lubią poczuć odrobinę orzeźwienia na twarzach, szkoda, że nie potrafią dostrzec, że nie jest to ciepły letni deszcz...

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
LewySierpowy
LewySierpowy 07-07-2020 19:16

TymTob skoro chcesz merytorycznych odpowiedzi i pytan,to bardzo latwo rozwieje Twoj mit o niskich podatkach i likwidacji urzedow.Zacznijmy od tego co podwazacie,ze zabiera Wam sie pieniadze a daje innym nie pracujacym.Jesli nie pracujacy nie dostanie od panstwa pomocy spolecznej to nie kupi Twojego produktu w sklepie,nie bedzie podazu i zostaniesz przed dylematem zwolnic czy zredukowac godziny pracy.Czy zagwarantuje twoja partyjka ,ze po likwidacji 500zl na dziecko pracodawca tyle samo dorzuci Ci do wyplaty?Wszystkie kraje zachodu maja wysoki podatek,i wg. Twojego myslenia powinni byc najbiedniejsi gdzie wszystko jest drogie,a tu co mamy?Brak rozwarstwienia spolecznego,opieka zdrowotna jak i socjalna na wysokim poziomie,a wezmy na druga szale niskie podatki w Rosji czy Ukrainie 16% i jak sie tam zyje?Sa oligarchowie i daleko w dol biedni i wykluczeni,to chce nam konfederacja zagwarantowac.Likwidacja urzedow ,wglebiles sie w szczegoly tej partyjki?Likwidacja Kodeksu Pracy,narzedzi panstwa do kontroli pracodawcow,czyli brak nacisku na stawke minimalna,liczbe godzin czy praw do egzekwowania urlopow.Dlatego trzeba stanowczo im sie sprzeciwstawic.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Tym Tob
Tym Tob 07-07-2020 11:40

O matko, gorchem o ścianę. Czyli kolejne wpisy bez merytorycznej treści. Tylko uprzedzenia i niczym niepoparte ogólne hasła.

Odpisałem na twoje teorie spiskowe. Nie potrafisz odpowiedzieć na podane informacje? Operacja Gladio, prawda czy fałsz? Operacja Northwoods, istniał taki plan czy nie? Jeśli tak, to czy podobne plany nie mają prawa istnieć? Wojna w Iraku i podane przeze mnie informacje, prawda czy fałsz?
Podane wyżej informacje to nie teorie spiskowe a fakty. Jeśli nie akceptujesz faktów to o czym chcesz rozmawiać. Napisać trzeci raz „teorie spiskowe z youtube”?

Katastrofa smoleńska – nikt nigdy nie zakłada jednej wersji wypadku, tutaj od razu założono z góry co się stało. Oficjalna wersja jest znana; czy jest to prawda, tego nie wiem (tego się nigdy nie dowiemy, więc trzymamy się oficjalnej wersji).

Aferki opozycji? Jest to tylko kilka punktów, które przedstawiłem. Zarówno z lat 90. jak i późniejszych. Jest ich znacznie więcej. O aferach PiSu nie chce mi się nawet pisać bo o nich zapewne wiesz. Te inne niestety chesz wyprzeć ze świadomości. Jeśli byś bardzo chciał to mogę wypisać większość afer obydwu partii. Jak PO zabierało 150 mld złotych z OFE bo budżet by się nie domknął to też nic wielkiego? Nie rozumiem dlaczego ludzie nienawidzący PiSu tak zaciekle bronią PO. Beton pisowski czy PO nie różni się niczym od siebie. Brak dyskusji na argumenty. Jedynie „tamci kradli więcej”.


Lustracja. Czesi wrócili do pracy i dzięki temu nikt nie miał na nich haków. U nas Kiszczak do swojej śmierci przetrzymywał teczki. Ile teczek jest jeszcze poukrywanych? Widzę, że u Pana poglądy lewicowe, więc byćmoże komunistyczne metody zbierania informacji i szantażowania ludzi nie budzą sprzeciwu.

Odnośnie wystąpienia Koniecznego, to chyba wybrał złego adresata. Przecież największe afery reprywatyzacyjne w Warszawie miały miejsce za rządów Hanny Gronkiewicz Waltz oraz Rafała Trzaskowskiego. Może to tam należałoby skierować pytania.

Czyli jak zwykle komuchy chcą wyciągnąć rękę po cudze. Dlaczego od razu nie wprowadzić 70% podatku? Dzięki temu można by obdarowywać wszystkich. Na wszytko byśmy mieli pieniądze.

Jeśli miałbyś mieszkanie, które chciałbyś wynająć to życzę Ci lokatorów, którzy przestali by Ci płacić za wynajem. Mam nadzieję, że nie żądałbyś wtedy eksmisji lokatorów tylko pozwoliłbyś im spokojnie mieszkać.
Czy uważasz, że mniej biuorakracji i bardziej przejrzyste przepisy podatkowe nie są lepsze? Czy państwo powinno jeszcze bardziej ingerować we wszystko i tak jak ostatnio pozwolić by PKN Orlen wykupił Ruch. Oczywiście posadki w źle zarządzanym Ruchu zostaną utrzymane a za wszystko zapłaci podatnik.

Z norweskiego socjalistycznego podwórka. Ludziom nie opłaca się wracać do pracy bo pobierają świadczenia z NAV. Nie mogą zatrudnić się na więcej niż ileś godzin w tygodniu (nie pamiętam teraz ile to jest). Znam osobiście ludzi w takiej sytuacji oraz było o tym napisane w jednej z norweskich gazet.
Czy nie lepiej by było, aby człowiek płacił mniejsze podatki i pobierał, krótsze lub mniejsze świadczenia? Wtedy miałby większą chęć powrotu do pracy. Byłoby to podwójnie korzystne dla państwa. Nie trzeba by było wypłacać świadczeń socjalnych, a osoba pracująca wpłacałby pieniądze do kasy państwa w postaci podatków.


Jeśli nikt nie jest w stanie odpowiedzieć merytorycznie na wcześniejsze informacje oraz podlinkowane filmy to dalsza dyskusja nie ma sensu. Rzucanie pustymi frazesami bez odniesienia się do podanych wcześniej treści nie ma sensu. Trudno to nazwać dyskusją.
W narodzie socjalizm wiecznie żywy. Oj jak naiwni są ludzie, którzy chą powrotu PO do władzy. Nie piszę tego jako zwolennik PiS, ale żeby zapomnieć jak była to nieudolna partia to na prawdę szkoda słów. Byćmoże wtedy żyło się lepiej bo z TVN płynęły miłe informacje, ewentualnie takie, które przedstawiały złego Kaczyńskiego. TVP natomiast nie była aż taką tubą propagandową jak ma to miejsce obecnie. Zwolennicy PiSu mają przynajmniej argument, że coś dostają z programów socjalnych. Jaki jest argument sympatyków PO, jakiś program gospodarczy? Czy PO ma jakiś program w ogóle czy jest to tylko antypis?

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
LewySierpowy
LewySierpowy 06-07-2020 21:27

TymTom Czesi zrobili dekomunizacje,a nastepnego dnia kazdy wrocil do pracy,kazdy wiedzial kto byl a kto nie wspolpracownikiem,nic to nie zmienilo u nich,zas w Polsce griluje sie na okraglo ten temat jakby mial przecietnemu Kowalskiemu sytuacje bytowa poprawic.Wklejasz tych wariatow z konfederacji,dla ktorych liczy sie szmal,a nie ludzie,nawet mozesz kupic koszulki i inne gadzety z ich partia i napchac ich konta,oj jakie to kapitalistyczne,kaza uprawiac Ci kawe zamiast zboze,bo nie obchodzi ich ,ze Twoja rodzina nie bedzie miala za co wyzywic sie.ta partyjke krotko podsumowal Konieczny

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 06-07-2020 19:37

...teorie spiskowe z YT..oj biada temu narodowi...głupota i nienawiśc ...
Ps.oczywicie podajesz tylko aferki opozycji.. .
...a tak przy okazji po latach szczucia w sprawie katastrofy Smoleńskiej ...cicho sza!...nawet przygłu. Antek i jego pryncypał Jarek podkulili ogon..wstyd i hańba ..nawet słowa przepraszam?

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Tym Tob
Tym Tob 06-07-2020 10:03

Postaram się na pisać w punktach najprościej jak to możliwe:

1.Co rozumiesz poprzez pojęcie pracownik społeczny? Nie mówimy o lustracji społeczniaków tylko ludzi sprawujących ważne funkcje w państwie. Kilka postów wyżej wyjaśniłem dlaczego przeprowadzenie lustracji we wczesnych latach 90. było wg mnie bardzo ważne. Nie będę się powtarzał.
Jeśli ktoś potrzebuje filmowej lekkiej wersji przedstawiającej jak cenne są teczki PRL polecam sezon 2 polskiego serialu „Oficer”. Jest to oczywiście fikcja.

2.Odnośnie Leppera. Nie odnieśliście się w ogóle do treści przemówienia. Nie zamierzam dyskutować o tym jakie robił malwersacje, kto go odwiedzał itp. Nie to było meritum, sprawy.
Chodzi o treść samego przemówienia, czyli wierzycie w to, że wymyślił sobie wszystkie daty, godziny, miejsca spotkań oraz ilość wręczanej gotówki. Próbowano również z niego zrobić wariata gdy wspomniał o Talibach w Polsce. Jak się później okazało, dziwnym trafem to była prawda. Czyli w tym przypadku wymyślił sobie tajne więzienia CIA co okazało się prawdą. Jeśli natomiast chodzi o informacje z wystąpienia w sejmie to jest to nieprawda i jego wymysły? Te fakty świadczą o tym, że bardzo prawdopodobne jest to, że posiadał wiedzę, którą dysponują tylko służby.

Jeśli chodzi o wątek zdeponowanych dokumentów to należy wspomnieć, że jego zaufani prawnicy zmarli przed samobójstwem Leppera. Jeśli dokumenty były zdeponowane u nich to ktoś mógł je przejąć. Dowodów oczywiście nie mam.

Lepiej byłoby odnieść się merytorycznie do wystąpienia i napisać co się o tym sądzi niż czepiać sie tytułu filmu z Youtube. Jeśli filmik ten nazywałby się np. „przemówienie” to jego treść nie różniłaby się absolutnie niczym i nie wpływałaby na merytoryczną dyskusję

3.Zamiast merytorycznych argumentów puste hasła niczym w polskiej polityce. Czy ktoś z Was zapoznał się z podlinkowaną historią Malmy? Czy ktoś jest w stanie odnieść się do roli Bieleckiego? Czy może jakiś komentarz w sprawie prywatyzacji prowadzonych przez Lewandowskiego?
Nie, zamiast tego właśnie rzucanie ogólnikami i nawiązywanie do teorii spiskowych.
A propos podanych teorii spiskowych:

a)WTC – wiele informacji na ten temat, ciężko stwierdzić jaka jest prawdziwa wersja wydarzeń.

Polecam poczytać o planowanej przez CIA Operacji Northwoods. Jeśli dany kraj jest w stanie planować zabójstwa swoich obywateli po to, aby zwiększyć publiczne poparcie do zaatakowania innego niezależnego kraju, to należy się zastanowić czy wciąż istnieją takie plany.

Poelcam zapoznać się z Operacją „Gladio” w powojennych Włoszech i powiązaniach CIA.

Może dzięki temu ktoś zdobędzie wiedzę i przestanie bezgranicznie wierzyć w informacje podawane przez mainstreamowe media.

b)Smoleńsk – kiepsko przeprowadzone rosyjskie śledztwo. Byćmoże był to wypadek z winy pilotów, byćmoże nie. Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się na 100% jaka była przyczyna katastrofy.

Ewa Kopacz podobno przekopywała ziemię na 1 m głębokości, chyba jednak nie w miejscu katastrofy, gdyż wciąż odnajdywano wiele dowodów. To jak przeprowadza się śledztwa przy katastrofach lotinczych, a to jak robiono to w Smoleńsku znacznie się od siebie różni.
SMSy po katastrofie mówiące o tym, aby od razu przedstawiać w mediach katastrofę z winy pilotów nie świadczą dobrze o tej sprawie. SMSy te ujawnił m. in. ś. p. Sławomir Petelicki, który popełnił samobójstwo.

c)Inwazja w Iraku. Temat rzeka. Jak można wierzyć w pokojową wojnę niosącą demokrację po fali tylu potwierdzonych informacji. Raporty o rzekomym posiadaniu przez Husseina broni masowego rażenia. Raporty zsotały sfałszowane po to, aby przekonać opinię publiczną na świecie o konieczności zaatakowania niepodległego kraju. Nikt nie poniósł za to konsekwencji. W zasadzie kto miałby je ponieść George Bush, Tony Blair czy może ówczesny sekretarz stanu Colin Powell?

Bardz polecam film na faktach „Official secrets”, polski tytuł „Brudna gra”. Mało znana historia Katherina Gun, można by rzec brytyjski odpowiednik Snowdena. Film przedstawia działania rządów Wielkiej Brytanii oraz USA przed przystąpieniem do wojny w Iraku. Niesamowita historia. Każdy powinien to obejrzeć i uświadomić sobie jak brudną grą jest geopolityka.

4.Chyba nie ma sensu się dalej rozpisywać. Znając historię jsteśmy w stanie lepiej rozumieć teraźniejszość oraz przewidywać przyszłość. Podejrzewam jednak, że nie będzie tu merytorycznych argumentów tylko rzucanie ogólnikowaymi hasłami bez żadnej znaczącej treści. Chyba nie było to odpowiednie miejsce do merytorycznej dyskusji. Na koniec wklejam linka do wymiany zdań pomiędzy posłem Bosakiem, Sośnierzem i byłym ministrem Sikorskim. Tam też Sikorski nie umiejąc znaleźć merytorycznego argumentu jest w stanie tylko stwierdzić „to nie prawda”, a na koniec nawet powałać się na papieżaRównież ciekawy dokumentalny film „Tam, gdzie rosną dyrektywy” pokazujący biurokrację i absurdy Unii Europejskiej (paradoksalnie współfinansowany ze środków UE)

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 05-07-2020 18:51

do Tym Tob

...brednie YTuberskie wypisujesz i powielasz niepoparte dowodami oskarżenia
...8minut ,które zabiły Lepera ????
...a kwity zdeponowane w bezpiecznym miejscu i gotowe do ujawnienia i ciągle nie ujawnione
...8 minut które trwały kilka lat !!!!
...wszystkie rewelacje były dostepne w NIK oraz pseudo dziennikarz śledczy opisywali to non stop.oczywiście bez żadnych dowodów...
...przypominam ile to było dowodów i naocznych świadków....na np.
...katastrofe w Smoleńsku,atak na World Trade Cener,inwazje w Iraku,Osame Binladena, budowniczych piramid w Egipcie,długo by wymieniać...jedyne co w tym jest fajnego to to ,że ładnie się to ogląda....dobrze nakręcone,dużu ekspertów,tajemniczy głos lektora....można powiedzieć filmiki na YT a produkcja prawie ,,Holyłódzka,,

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
LewySierpowy
LewySierpowy 05-07-2020 18:39

TymTob a co to zmienia czy ktos byl pracownikiem spolecznym w PRL a w Wolnej Polsce?Bzdety wypisujesz i tyle,dla nie jednego to duma ,ze pomogal w poprzednim systemie dawac mieszkanie,posade,czy dobre miejsce na uniwersytecie.Wklejasz tego Leppera,nie znajac do konca jego historii malwersacji finansowych,nie bede zmarlego szkalowal,zyl,pracowal,zostal poslem i niech tak pozostanie,z nie oficjalnych wiadomosci wiadomo,ze na 6 godzin przed smiercia odwiedzil go Kaczynski,sluga jego Sumlinski,ktorego tak skrajna polska prawica kocha,za plagiat pewnej ksiazki \" Niebezpieczne zwiazki\" pobieral za tajemnice spotkania Kaczynskiego,Giertycha i Leppera od Giertycha zegarki,bony pieniezne i towary luksusowe

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Tym Tob
Tym Tob 05-07-2020 16:37

Jest takie powiedzenie: „wybór między dżumą a cholerą”. Może nie do końca, ale poniekąd odzwierciedla ono wybór w drugiej turze.

PiS robił prawie wszystko idealnie PRowo do czasu koronawirusa. W czasie pandemii pokazali kto ma przestrzegać prawa, a kto jest ponad prawem. Za samotny spacer lub jazdę na rowerze sypały się mandaty, w tym samym czasie miesięcznice były zgodne z prawem. Tak samo jak niektóre zgromadzenia były nielegalne, a te popierające obecnego prezydenta były legalne. Ogólnie napluli zwykłym ludziom w twarz.
Miała to być partia z ludźmi pokornymi i przestrzegającymi prawa, mieli oni rozliczać poprzedników. I teraz takie pytanie, ile osób siedzi za korupcję, niedopełnienie obowiązków. Czy coś się stało z ministrem Nowakiem, który to zataił przed US, że posiada drogi zegarek? Czy minister Sikorski poniósł jakąś karę za to, że używając służbowej limuzyny wpisywał dodatkowo kilometry na swój prywatny samochód. Swoją drogą wpisał tyle km, że praktycznie prawie niemożliwe byłoby ich przejechanie (jednym słowem ukradł pieniądze, które mu się nie należały). Jeszce ciekawsze było jego tłumaczenie, a mianowicie bronił się tym, że inni wpisywali jeszcze więcej.

Wygląda na to, że panuje tu układ my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych. Dla ludu są rzucane tylko populistyczne hasła, które są przedstawiane w dwa skrajne sposoby, w zależności czy będzie to w propagandzie TVP czy TVN.

Poniżej link do historii makaronów Malma. Każdy z nas zna markę Malma, mało kto jednak wie o historii tej firmy:
kamilcebulski.pl/biznes-po-polsku-historia-malmy/
Jest to dość długi tekst, ale niesamowicie interesujący. Pokazuje jak ktoś chciał zniszczyć polskiego potentata. Bardzo polecam ten artykuł. Przejawia się w nim nazwisko byłego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego. Jego nazwisko pojawia się również w innych aferach, ale to już każdy może sobie znaleźć sam.
Bielecki był członkiem KLD (Kongres Liberalno-Demokratyczny). Członkiem tej partii był również wspomniany przeze mnie we wcześniejszym wpisie europoseł Janusz Lewandowski. Polecam sprawdzić afery prywatyzacyjne związane z tym człowiekiem. Nie kto inny jak robiący karierę w Europie Donald Tusk również należał do tego ugrupowania i był jego przewodniczącym w latach 1991-1994. PO jest spuścizną tego „liberalnego” z nazwy tworu.

Dla tych co nie słyszeli przemówienia Andrzeja Leppera w sejmie:


Czy uważacie Państwo, że ten człowiek sobie usiadł i wymyślił dokładne daty, godziny i miejsca spotkań, czy może posiadał jednak informację od służb. Niestety zaczął je wykorzystywać w sposób niekontrolowany i poełnił samobójstwo (oficjalna przyczyna śmierci). Podobne przemówienie nie zdażyło się nigdy w historii polskiego parlamentu.

To tyle na dzisiaj z polityki. Miłej niedzieli

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
io500
io500 05-07-2020 15:43

Mam do wielu tu pytanie? Czy wiedza dlaczego w ogole wygral PIS. Odpowiedziec na to moga tylko ludzie w wieku 40lat w gore.Ci co pamietaja FAKTYCZNE rzady PO a nie sluchaja propagandy. Niestety w 90 proc tak jest. Dlatego tak bardzo checie odsunac PIS i powrotu ,,PO,,-inaczej sie nazywa ale to kosmetyka,ludzie Ci sami od poczatku.Tak wiec-obiektywnie- PIS wygral bo.....ludzie mieli juz dosc PO!!! Tak,tak...mieli juz dosc klamstw, obietnic zielonej wyspy, drugiej Irlandii. Ludzie mieli dosc przewalow, pustych slow i teatru dla ubogich. Ministrowie to byla jakas porazka....Kopacz czy Arlukowicz nie robili NIC! Kompletnie nic z Ministerstwem Zdrowia, Sikorski robil wiatr podpuchy, Ryzy powazne miny a Schetyna slal glupie usmieszki, potem doszla Mucha-wisienka na torcie co poprostu nie mogla nic w sporcie zrobic bo kompletnie nie miala o tym pojecia dlatego tez....wiatr robila biegajac wokol nowego stadionu zeby ocieplic kolejny przewal Tuska-najdrozsza budowe w Europie.Nikt nie poniosl rowniez konsekwencji W tym czasie oczywiscie bylo OFE i mnostwo,mnostwo innych kradziezy za ktore nikt nigdy nie zostal rozliczony.......ale ludzie widzieli ten cyrk i rece juz dawno opadly a zaczela sie wscieklosc!!wybierali.A jak wybierali? WSZYSCY TYLKO NIE PO!!!....i wlaciwie na przekor glosowali na totalnego przeciwnika wychodzac z zalozenia ze poprostu gorzej juz nie moze byc! Pamietam doskonale nastroje ludzi i pamietam teksty jakie temu towarzyszyly ,,namieszal,namieszla i spieprza do Brukseli cwaniaczek,, ale to nie byla prawda-Tusk wiedzial poprostu, ze nie da sie dluzej oklamywac ludzi i te jego puste przemowy juz nie dzialaly. Wprost przeciwnie-raczej ludziom siersc na plecach stawala jak go ogladali. To cala prawda Kochani! Nie mam powodu aby klamac.Nie jestem juz mlody ale demencji tez nie mam. Ludzie oczywiscie jak to bywa zauwazyli po czasie, ze faktycznie PIS cos robi ale nie do konca to na co czekali. PIS schrzanil bardzo duzo i wielu czuje sie oszukanych. Jednego jestem pewien dla zwyklych ludzi zrobil duzo. Ostatnio tak duzo dal ludziom rzad........socjalistyczny. Tak jest! Nie bede sie nad tym rozwodzil chyba, ze ktos mnie sprowokuje ale nie o tym chce pisac. Czy warto zmieniac Prezydenta? Mysle, ze zmiana przysporzy Polsce duzych problemow. Wiadomo, ze bedzie ucinal projekty Rzadowe i zapewne wiekszosc pojdzie do kosza a Inwestorzy szybko to zauwaza i zareaguja wycofaniem. To nie bedzie Panstwo stabilne wiec ryzyko sie zwiekszy. Kto bedzie zadowolony? Niemcy beda kwiczec ale musicie pamietac ze zaden silny Kraj nie chce silnego sasiada.To poprostu normalny biznes,( Ile biznesow Polska zaczela przejmowac od Niemiec? Doszlo do tego np, ze Polska ma najwiekszy transport w Europie! Co na to Niemcy? Zaczeli lamentowac o podwyzki dla kierowcow i przejmowac ich samych) Pamietajcie, ze pomoc Niemiec polega tylko i wylacznie na wykupywaniu firm, na niczym innym! Tak zrobili w Grecji! Kolejny powod dla ktorego (niestety-bo faktycznie nie lubie tej Prezydenckiej pary) zostawilbym starego Prezydenta ?To juz jest czysto subiektywny powod. To kewstia podejscia do tradycji i kultury i gwarancja jej kultywowania. To tradycyjne podejscie do rodziny ktorej jestem zwolennikiem uwazajac, ze- powtazam to moje zdanie-przyszlosc jest wlasnie w utrzymaniu tych wartosci. Kraj bez nich przestaje istniec.Tak jest ze Szwecja dzisiaj....,,Nowa Szwedzka tradycja Ramadan,, -sami slyszycie jak to brzmi. Ten Kraj sie poprostu konczy! Nie ze przestaje istniec ale Szwecja jaka znalismy powoli odchodzi a co bedzie w tym miejscu? Nie wiem i nie chce wiedziec bo fiolkami stamtad pachniec nie bedzie. Wybierajcie swoja przyszlosc dobrze. Mysle, ze wybierzecie madrze bo pozniej bedziecie musieli tam zyc. do Was nalezy wybor a ja nie agituje!!! Chce zwrocic tylko uwage na rzeczy o ktorych zapewne nie mysleliscie wczesniej. Czy bedzie Wam lepiej w tym czy w innym ukladzie nie wiem. Wiem, ze powinniscie przemyslec wszystkie za i przeciw co bedzie lepsze wlasciwie mniej dla Was a bardziej dla WASZYCH DZIECI.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Otrzymałeś inkasso? Doradca finansowy radzi, co robić

Otrzymałeś inkasso? Doradca finansowy radzi, co robić

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas