Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Trzeci pakiet pomocowy: tym razem wsparcie trafi do gmin Polityka
Maja Zych 31 marca 2020
11:18

Trzeci pakiet pomocowy: tym razem wsparcie trafi do gmin

Skomentuj
Decyzje na temat warunków pomocy dla gmin zapadły podczas nocnego posiedzenia parlamentu. unsplash.com
W nocy z poniedziałku na wtorek 31 marca norweski parlament doszedł do porozumienia w sprawie trzeciego pakietu pomocowego, który ma trafić do gmin w całym kraju – zgodnie z nowymi postanowieniami lokalne władze mają otrzymać 5 miliardów koron na pokrycie skutków kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.
Oprócz tego politycy zgodzili się również w kwestii finansowania projektów modernizacyjnych, takich jak zabezpieczenie dróg czy mostów, które pomogą zapewnić zlecenia niewielkim przedsiębiorcom w całym kraju.
Reklama

Dodatkowe miliardy dla gmin 

Po długich dyskusjach rząd wraz z partiami opozycji doszedł do porozumienia w sprawie dodatkowego wsparcia dla gmin w obliczu panującego kryzysu – głównym punktem ma być zwiększenie funduszy, które mają pomóc pokryć bieżące wydatki związane z pandemią koronawirusa. Na ten moment wielkość pakietu pomocowego szacuje się na 5 miliardów koron, jednak ostateczna wysokość wsparcia może się zmienić.  

– Pieniądze dla gmin mają trafić do narażonych dzieci, osób starszych i lekarzy rodzinnych. Gminy musiały niemal zacząć odsyłać na permittering. Chodzi tutaj o utrzymanie ważnych części naszego państwa dobrobytu – tłumaczy przewodniczący Partii Pracy (Ap), Jonas Gahr Støre. 

Støre poinformował również, że pakiet ma też zapewnić osobom bezrobotnym i na permitteringu możliwość odbycia szkoleń i podnoszenia kwalifikacji bez utraty prawa do zasiłku dla bezrobotnych (dagpenger).
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas