Polityka

Prawica chce zmian w polityce imigracyjnej. To Norwegia ma ustalać, ile uchodźców przyjmie

Emil Bogumił

09 czerwca 2020 11:00

Udostępnij
na Facebooku
6

Politycy partii rządzącej chcą ograniczyć napływ uchodźców. fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Grupa polityków Partii Konserwatywnej (H), odpowiadająca za opracowywanie polityki imigracyjnej, domaga się zmian w regulacjach państwowych. Działacze chcą, by Norwegia sama decydowała o tym, ilu uchodźców może przyjąć. Obecnie tego typu działania konsultowane są na arenie międzynarodowej.
Przewodniczącym komisji partyjnej ds. polityki imigracyjnej jest Torbjørn Røe Isaksen, minister pracy i spraw społecznych. 8 czerwca przedstawił mediom nowy plan wypracowany przez działaczy. Politycy Partii Konserwatywnej chcieliby, by to parlamentarzyści Stortingu podejmowali decyzję o możliwości przyjęcia danej liczby uchodźców. Obecnie Norwegia konsultuje takie sprawy na arenie międzynarodowej, a liczba osób uzależniona jest od wielkości populacji dotkniętej konfliktem.

Plany komisji trafią do władz partii

Plan opracowany przez grupę kierowaną przez Isaksena trafi teraz do komitetu programowego Partii Konserwatywenj. Ten zdecyduje, czy nowy pomysły stanie się oficjalnym stanowiskiem ugrupowania. – Trzeba przyznać, że nacisk uchodźców na europejskie granice nie jest zdarzeniem jednorazowym. Coś podobnego do kryzysu z 2015 roku może szybko powrócić [...] Naszym celem jest stworzenie przewidywalnej i zrównoważonej polityki imigracyjnej i uchodźczej, która usunie ryzyko konfliktów i będzie mogła być prowadzona przez dziesięciolecia – stwierdził Torbjørn Røe Isaksen.

Politycy chcą, by Storting określał docelową liczbę osób, które może przyjąć Norwegia. Nowe regulacje mają uwzględniać możliwe przyjazdy rodziny oraz ewentualne powroty uchodźców do kraju ojczystego.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


io500

15-06-2020 16:46

rozumiem,ze przejmie a nie przyjmie a przejmie od Grecji czy Wloch tyle ile......bedzie trzeba cieszac sie, ze Erdogan szlabanow nie otworzyl bo jak otworzy to aby przezyc proponuje wejsc na drzewa........zeby uchodzcy nie zadeptali i nie bedzie mialo znaczenia kto co sobie ustali. A do socjalu beda kolejki jak w przychodniach w czasie grypy. Chociaz moze nie, pewno znowu zaczna zatrudniac w budzetowce co nie zmieni wlasciwie nic bo czy z moich podatkow leci na socjal czy na budzetowke to jeden pies.

Joanna Kuchnicka

09-06-2020 20:34

RadoBogstad napisał:
Teraz jak trzeba otworzyc granice żeby ludzie mogli normalnie jeżdzić do rodziny
Mozesz jechac do rodziny.

RadoBogstad napisał:
a pracować tutaj to dunczykom otworzyli jakby oni od dwóch dekad budowali ten kraj a nie polacy!

Po co tu jestes? \"Budujesz\" ten kraj? Po co? Buduj swoj jesli takie masz zdanie.

RadoBogstad napisał:
fala nachodzców szturmowała granice europy?!

Nachodzcow? A kim jestes poza granicami swojego kraju?
Rado moze to bunt mlodosci, ale otworz oczy i umysl szerzej.

EWA J

09-06-2020 20:32

przypuszczam,ze w dobie kryzysu kazda partia sie 3 razy zastanowi,zanim bedzie aplauz na uchodzcow,Chociaz jak czytam juz kilka lat norweska prasa to ogolnie uchodzcy nie darza szczegolnym uczuciem zimnej Norwegii wiec moze bedzie cisza i spokoj.I jeszcze jedno drodzy Panstwo..uchodzca to nie imigrant zarobkowy wiec nie mieszajmy tematow.

LewySierpowy

09-06-2020 19:08

RadoBogstad napisał:
Gdzie byliście w 2015 gdzie fala nachodzców szturmowała granice europy?!Teraz jak trzeba otworzyc granice żeby ludzie mogli normalnie jeżdzić do rodziny a pracować tutaj to dunczykom otworzyli jakby oni od dwóch dekad budowali ten kraj a nie polacy!
Czyli jestes imigrantem zarobkowym takim samym jak Ci ktorzy przybyli do Europy.Niczym sie od nich nie roznisz,dla wladcow tego swiata wszyscy jestesmy murzynami...

Kertoip1983

09-06-2020 17:48

Rado tu medalu nie dostaniesz za wyrabiane normy. Amiast narażać rodzinę na niepotrzebną rozłąke może lepiej buduj swój kraj...

Rado Bogstad

09-06-2020 14:18

Gdzie byliście w 2015 gdzie fala nachodzców szturmowała granice europy?!Teraz jak trzeba otworzyc granice żeby ludzie mogli normalnie jeżdzić do rodziny a pracować tutaj to dunczykom otworzyli jakby oni od dwóch dekad budowali ten kraj a nie polacy!

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram