Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
„Grożą Polakom morderstwem i wyłudzają pieniądze”. Uważajcie na oszustów Polacy w Norwegii
Maja Zych 18 grudnia 2019
10:28

„Grożą Polakom morderstwem i wyłudzają pieniądze”. Uważajcie na oszustów

7
Skomentuj
Poszukiwani naciągacze to najprawdopodobniej Polacy. Øyvind Holmstad [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
We wtorek 17 grudnia wydział policji z Oslo poinformował na swoim profilu na Twitterze o rosnącej liczbie oszustw, do których doszło w ostatnim czasie na terenie stolicy i okolic. Podejrzani kontaktują się z wybranymi osobami i podają się za policję lub grożą zabójstwem, aby nakłonić swoje ofiary do wystawienia pieniędzy i kosztowności przed drzwi.
Wszystko wskazuje na to, że jako swoje potencjalne ofiary oszuści wybierają tylko Polaków. Policja potwierdza też, że część z nich uległa groźbom i przekazała przestępcom żądane kwoty.
Reklama

Coraz więcej przypadków

Policja apeluje do mieszkańców Oslo i okolic, aby zachowali szczególną ostrożność ze względu na rosnący problem oszustw, których ofiarami padają Polacy. Podejrzani działają według utartego schematu – dzwonią do wybranych osób, a następnie, podając się za policję lub grożąc morderstwem, nakłaniają je do przekazania wartościowych rzeczy lub pieniędzy.

W ostatnim czasie doszło do kilku oszustw na Polakach. Podejrzani dzwonią i podają się za policję lub grożą morderstwem. Wszyscy są proszeni o wystawienie pieniędzy i kosztowności za drzwi. Podejrzani mówią też po polsku.

Podejrzani to najpewniej Polacy

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez norweską policję podejrzani w sprawie porozumiewają się również po polsku, dlatego wszystko wskazuje na to, że poszukiwani to obywatele Polski.

W związku ze sprawą funkcjonariusze łączą też białą Hondę, którą zaobserwowano we wtorek w Hagaløkka w Asker około godziny 12:00.

Policja prosi też osoby posiadające informacje na temat ostatnich zdarzeń o skontaktowanie się z nimi telefonicznie pod numerem 02800.

Oszuści idą o krok dalej

O serii oszustw na Polakach pisaliśmy już pod koniec listopada, kiedy pojawiły się pierwsze doniesieniach o próbach wyłudzenia pieniędzy – wtedy oszuści chcieli nakłonić swoje potencjalne ofiary do przekazania dużych sum w ramach zapłaty za policyjną akcję. Wszystko wskazuje na to, że może być tu mowa o tej samej grupie podejrzanych – obecnie posuwają się jednak o krok dalej i oprócz prób wyłudzenia pieniędzy, dochodzi też do gróźb zabójstwa.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Frakoblet fra systemet
Frakoblet fra systemet 19-12-2019 21:06

Policja nie potrafi złodzieja podanego na tay z dowodami, filmem, nagraniem itp zatrzymać, oczywiście złodziej to Norweg, Styr jednego z osiedli w Oslo. Potrafią tylko pijakow zatrzymywać, tam się nie trzeba wysilać..

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Piotr.M
Piotr.M 19-12-2019 13:52

To nie Polacy, to polskojęzyczni sowieci, turcy i inny chłam.

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Marek Ozimek
Marek Ozimek 18-12-2019 22:26

Jak to Polacy przecież katolik by czegoś takiego nie zrobił dziwne.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
marcin kolonko
marcin kolonko 18-12-2019 22:12

Jakieś 2 tyg temu próbowano mnie naciągnąć na "kupno" mojego auta przez finn i opłacenie transportu. Policja rozkłada ręce ponieważ nic nie mogą zrobić jeśli nie doszło do oszustwa. Tak samo sytuacja wygląda z polską policją. Dodam że nr był polski i dalszy kontakt odbywał się przez email cały czas po norwesku.

7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
ad wolanski
ad wolanski 18-12-2019 12:57

Glaturele med dagen

-27
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Tomasz Lenartowicz
Tomasz Lenartowicz 18-12-2019 12:07

Wolność i demokracja mają swoje zasady. Świadomi ludzie właściwie rozumieją i stosują się do praw ogólnych. W Polsce istnieje grupa, która uważa ze każdy chwyt jest dozwolony byle prowadził do celu. A cel to nowe Porsche. Stoją w salonach i czekają. A kasa jest m.in. w Norwegii.

31
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 18-12-2019 11:33

Coz, polak potrafi byc bardzo "mily" dla swojego rodaka.

43
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas