Polacy w Norwegii

Co z wyborami prezydenckimi za granicą? „Odbędą się”, mówi polski minister

Natalia Szitenhelm

10 kwietnia 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku
49

Jak będzie wyglądała organizacja wyborów za granicą? stock.adobe.com/standardowa/Roman Milert

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin w programie “Kropka nad i”, wyemitowanym 7 kwietnia na antenie TVN24, przyznał, że wybory prezydenckie odbędą się również za granicą - forma, w jakiej zostaną przeprowadzone, zależeć będzie od sytuacji, jaka panuje w danym kraju, przyznał.
Reklama
Minister na antenie TVN24 pytany m.in. o to, czy Polonia będzie mogła wziąć udział w zaplanowanych na 10 maja 2020 wyborach prezydenckich, powiedział, że odbędą się one również za granicą. - Tak jak dotychczas będą organizowane przez konsulaty i w zależności od sytuacji, jaka panuje w danym kraju, będą podejmowane decyzje, co do formy tych wyborów - powiedział na podczas programu”Kropka nad I” (cytat za tvn24.pl).

Jacek Sasin w programie przyznał, że jeśli nie uda się zorganizować majowych wyborów w Polsce, jest gotów podać się do dymisji.
Jacek Sasin przyznał, że sytuacja w różnych krajach nie może wpływać na decyzje podejmowane w Polsce. - Zawsze, jak były w Polsce wybory, w różnych krajach świata były wojny, epidemie, były różnego rodzaju zdarzenia, które uniemożliwiały odbycie wyborów w tamtych krajach, a to nie oznaczało, że ktokolwiek proponował, żeby z tego powodu odwoływać w Polsce wybory. Nie ma w tym logiki - skomentował na antenie.

Głosowanie Polonii

Zapytaliśmy Wydział Konsularny RP i norweskie Ministerstwo Gmin i Modernizacji, które odpowiada za kwestie podczas organizacji wyborów, o to, jak w obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa wyglądałoby przeprowadzenie wyborów w Norwegii. Jak tylko będą znane bardziej szczegółowe informacje, instytucje udzielą nam odpowiedzi.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
RafalC75

12-04-2020 21:04

I to jest polemika na czacie, mnie kolego Xx1 chodzi tylko o tych bardzo narzekających, cieszących się że ropa staniałą bo wreszcie Ci znienawidzeni "norki" dostaną po dupie, przestaną wynajmować pokoje bez kibla za 5k korony itp itp....
Tak jak pisałem wcześniej, nikt nikogo na galerach, przykutego do wiosła nie przytargał na siłę do Norwegii a teraz w niewoli nie trzyma, dla tego mnie tak drażni to wiecznie marudzenie i tak jak Ty napisałeś, młodzi ludzie jeszcze bardzo bardzo długo niestety będą mieli lepszy start za granicą a nie w Polsce. Pozwolisz że na koniec przytoczę pewien tekst utworu jednego z najlepszych Polskich artystów który całkowicie oddaje moje podejście do sytuacji politycznej w naszym kraju:

Wylewam swój gniew na wasze porachunki
Z jednej babki jesteście wnuki
Nienawidzę was z obu stron, psie syny
Za wasze występki, za wasze winy

Jestem Kazik co po ulicach łazi
I nie wiem czy jestem w stanie was obrazić
Bardziej niż sami się obrażacie
To koniec jest układów, czas na zacier!

Idę prosto, nie zbaczam ni w lewo ni w prawo
Idę prosto, to dawno już nie jest zabawą
Idę prosto, nie biorę jeńców żadnych
Idę prosto, dopóki nie padnę

Xx1

12-04-2020 13:11

Poza tym jak tu się my pisiory mamy dorobić jeśli nasze pieniądze na ojca dyrektora idą (a on byle czym nie jeździ) i pomniki pisowskie? A no i prezes kota tez byle czym nie karmi.

Xx1

12-04-2020 12:48

Rafał, nie wiem czy masz tu rodzinę na utrzymaniu. Zwykle miesięczne wydatki to 40000, 50000 jeśli są jakieś święta (dodam ze zakupy we Szwecji) i to bez szaleństw, wakacje czy inne nieplanowane wydatki to już inna historia. Utrzymanie dzieci kosztuje tu ogromne pieniądze, ale jedno już kupiło dom przed rozpoczęciem studiów. W Norwegi nawet nie można na dzieciach oszczędzać bo zaraz można mieć barnevernet na głowie. W Norwegi wszyscy jedziemy na tym samym wózku, roznice w naszych zarobkach nie są kolosalne, wiec nie ma sensu się tu wywyższać, poniżać innych (zreszta to nie pieniądze decydują o naszej wartości). Na szczęście dzięki mojemu prawdziwemu zawodowi mogę zarabiać w internecie i robić coś ambitnego, ale działalność budowlana to niestety ciagle główny dochód (choć dążę do tego by się to zmieniło).

Xx1

12-04-2020 11:34

Rafał ja piszę ogólnie, niekoniecznie o sobie. Mi się bardziej podoba prowadzenie biznesu w Norwegi niż w Polsce. W polsce łatwiej się dorobić, ale trzeba iść po trupach a tego za żadne pieniądze nie chce robić. Nie mam kilku nieruchomości w centrum Oslo tak jak to maja moi bliscy w pl w wawie, wiec nie mogę się do nich porównywać (i pomyśleć ze byłem zawsze zdolniejszy od nich a wyjeżdżając do Norwegi lepiej sobie radziłem w pl niż oni). Nie znam żadnego Polaka, który by miał kilka nieruchomości w centrum Oslo (pewnie są tacy, ale to rzadkość), wiec nasze możliwości dorobienia się w Norwegi są mikre, ale pieniądze nie są najważniejsze. O bogaczach w pl nie wspominam tylko o ludziach, którzy sami trochę sie dorobili. Największa przeszkoda w no są wciąż bardzo silne stereotypy o Polakach, ale póki sami nie będziemy się szanować to i Norwegowie nie będą nas szanować. Najważniejsze ze ze moje dzieci maja tu lepszy start a w Polsce nie było by im tak łatwo. Ja nie wiem co znaczy dla ciebie być dorobionym w Norwegi, mieć ładny dom w kredycie, mieć co jeść, jeździć na wakacje? To standard a większość żyje poniżej tego standardu.

Przedstawiciel 007

12-04-2020 10:42

Ty marku już się lepiej nie wypowiadaj bo co komentarz robisz tylko posmiewisko z siebie nic więcej.Mozesz w tym akcie rozpaczy pozakladav jeszcze kilka kont i na poprawę samopoczucia walnąć minusiki i w następnym komentarzu minusiki macie haa.Musisz się pogodzić że PiS wygra i chodzbys miał tutaj każdego zwyzywac to nic nie zmieni. ludzie Cisna z ciebie beke co komentarz czy ty tego nie widzisz. swoimi następnym komentarzami robisz z siebie nie powiem co. naprawdę żal mi ciebe. PIS I TAK WYGRA A PO SCIERWA ZOWU DOSTANA PO DUPIE

boj fra oszlo

12-04-2020 10:07

...poszli precz!
...PIS,PO ...skurwys..y nawet rodziny skłócili...
...święta,pandemia są przecież

RafalC75

12-04-2020 09:50

i jeszcze jedno wolanski, skoro niemieckimi psami nazywasz ludzi o innych preferencjach politycznych to kim ty jestes, norweską suką z pisu?

RafalC75

12-04-2020 09:47

xx1, 555555555555555 i wolanski, niezłe z was ogary że po kilkanaście lat w Norwegi i nie dorobieni żeby wrócić do tej mlekiem i miodem płynącej za pisu Polski??? lepiej się nie przyznawajcie do tego bo wstyd a o wiecznym narzekaniu nie wspomnę.....kilkanaście lat i mu tutaj cieżko....co za ogar.....

mart enty

12-04-2020 00:25

Przedstawiciel 007 napisał:
Swoimi wypowiedziami dajesz realny przykład zachowania typowych PO Zero kultury hamstwo i patologia.Ty myślisz że minusy to robią na mnie wrażenie Płaczesz że za drogo jechać oddać głos . Przecierz z tego co pisales masz firmę i nie raz tracisz dużo kasy. szkoda ci czy co. Po 500 byśzapierd......al haa.Ja nie miałem podać sukcesów pisu. Haa.Cos nir tak z pamięcią.

bo jedziesz po roznych portalach i zapominasz pytania zadanego ci wczesniej w tym samym watku. Poza tym dlaczego odpisujesz na moje posty, skoro w drugim watku namawiasz kamila, zeby nie odpisywal? Ptysiu?

Przedstawiciel 007

12-04-2020 00:10

Swoimi wypowiedziami dajesz realny przykład zachowania typowych PO Zero kultury hamstwo i patologia.Ty myślisz że minusy to robią na mnie wrażenie Płaczesz że za drogo jechać oddać głos . Przecierz z tego co pisales masz firmę i nie raz tracisz dużo kasy. szkoda ci czy co. Po 500 byś zapierd......al haa.Ja nie miałem podać sukcesów pisu. Haa.Cos nir tak z pamięcią.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram