Zaczął się sezon pylenia. W tym roku nadszedł miesiąc szybciej niż zwykle Komunikat prasowy
Maja Zych 28 stycznia 2020
10:22

Zaczął się sezon pylenia. W tym roku nadszedł miesiąc szybciej niż zwykle

Skomentuj
Sezon pylenia w Norwegii zaczął się w tym roku około miesiąc szybciej niż w poprzednich latach. pixabay.com / Pixabay License
Łagodna zima bez silnych mrozów i opadów śniegu jest zaskoczeniem nie tylko dla mieszkańców Norwegii, ale też dla roślinności, która w tym roku dużo szybciej budzi się do życia. To zła wiadomość dla alergików, którzy muszą przygotować się na wcześniejsze rozpoczęcie sezonu pylenia – Norweskie Stowarzyszenie Astmy i Alergii (NAAF) ostrzega bowiem, że osoby zamieszkujące narażone obszary powinny już teraz rozpocząć przyjmowanie leków.
– Z powodu łagodnej zimy kwitnienie rozpoczęło się przed terminem. Mamy dużo mniej stabilną i łagodniejszą zimę niż wcześniej, co jest spowodowane zmianami klimatycznymi, a to wpływa na sezon pylenia – mówi Hallvard Ramfjord, analityk zajmujący się zagadnieniami związanymi z pyleniem roślin.

Na ten moment do najbardziej narażonych obszarów należy przede wszystkim Vestlandet i południe kraju, a przyjmowanie leków zaleca się przede wszystkim osobom uczulonym na pyłki olchy i leszczyny.

Dużo będzie zależeć od pogody

Szybsze nadejście nielubianego przez alergików sezonu nie oznacza jednak, że szybciej się on zakończy – na razie nie wiadomo też, z jak silnym pyleniem trzeba będzie się zmierzyć w tym roku. Wszystko zależeć będzie od pogody w nadchodzących miesiącach oraz ilości deszczu, który oczyszcza powietrze z pyłków.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kredyty w Norwegii - wywiad z doradcą kredytowym Multinor finans

Kredyty w Norwegii - wywiad z doradcą kredytowym Multinor finans

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas