Komunikat prasowy

W Norwegii wciąż obowiązuje kwarantanna. Minister sprawiedliwości prosi o cierpliwość

Agnieszka Wiśniewska

06 czerwca 2020 12:04

Udostępnij
na Facebooku
45

Od ponad 12 tygodni w Norwegii obowiązuje kwarantanna. adobe stock / licencja standardowa autor: MT-R

Monica Maeland, Minister Sprawiedliwości i Zarządzania Kryzysowego, podczas piątkowej konferencji, poinformowała że mimo stopniowego otwierania Norwegii, kwarantanna wciąż obowiązuje.
– Chociaż rozumiem, że wielu chce, abyśmy otworzyli się szybciej, proszę o cierpliwość – powiedziała Maeland podczas konferencji 5 czerwca. Minister podkreśliła także, że chociaż teraz rząd kontroluje sytuację spowodowaną infekcją, nie może pozwolić sobie na ryzyko ponownego nałożenia nowych ograniczeń. – Musimy teraz zrobić, co w naszej mocy, aby zapobiec zamknięciu się społeczeństwa, takiemu jakiego doświadczyliśmy 12 marca – dodała.

Jednym z kolejnych bezpiecznych kroków w stronę otwarcia Norwegii, jest zniesienie zakazu podróży w celach zawodowych. Bez konieczności przechodzenia kwarantanny, możliwe są między innymi wyjazdy służbowe z Norwegii do Danii, Szwecji i Finlandii.

Ważne daty

Minister Monica Maeland podczas konferencji podkreślała, że rozumie jak uciążliwa jest to sytuacja dla zarówno ludzi biznesu jak i osób prywatnych, które przez ograniczenia nie mogą na przykład zobaczyć swoich bliskich. – Rozumiem, że to frustrujące. I to nie wydaje się logiczne. Ale jest powód, dla którego otwieramy się powoli – powiedziała.

Maeland podała także kluczowe terminy, które mogą zmienić trudną sytuację norweskich mieszkańców i pracowników.

Do 15 czerwca rząd ma przeanalizować, czy i jak Norwegia może otworzyć się na wypoczynek w krajach skandynawskich.

Do 20 lipca powinna zostać podjęta decyzja odnośnie podróży w celach wypoczynkowych do sąsiadujących krajów europejskich.

20 sierpnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych powoła nową Radę ds. Podróży.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Mateusz K

11-06-2020 12:49

Dziękuję Ci za ta wspaniała pełna optymizmu poradę! Pozdrawiam

Mateusz K

10-06-2020 13:39

Witam zostałem wysłany na kwarantanne po przyjeździe do norwegii jednak pierwotnie byłem umówiony z pracodawcą że nie będę jej przechodził z racji że jestem kierowcą ciężarówki dopiero po przyjeździe do NO okazalo sie inaczej wczesniej dostalem umowe pracodawca teraz umywa ręce od płacenia mi za 10 dni kwarantanny podczas ktorej mam wazna umowe nie chce wysłać na permittering czegokolwiek mowi abym potraktował ten okres jako dni wolne co tak naprawdę mogę zrobić? Co mi się należy ? Prosze o porade

Kasiaaaaaa

10-06-2020 01:50

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Marta G

09-06-2020 09:13

Ja przekraczałam granice w sobotę z No i w nd z Polska. Na norweskiej granicy nie było nikogo. Ani w 1 ani w druga stronę. Na polskiej granicy dłuższy zjazd z promu, bo około 1 h. Mierzenie temp obowiązkowe. Plus pan strażnik graniczny sprawdza dokumenty i nasz zerknął na umowę z norweskim pracodawca i dodał „noi git” i pojechaliśmy

Tolll Bra

09-06-2020 00:21

Coś w tym jest
Ale ludzie ci sami i bez kwarantanny.

Bogdan Bergeńczyk

08-06-2020 23:37

Renata Roszak/ pani chyba z marsa wróciła kwarantanna w dalszym ciągu jest 10 dniowa poza małymi wyjątkami .Jest pani w wielkim błędzie chyba że jest pani z Drezdenka

Joanna Kuchnicka

08-06-2020 21:59

Renja napisał:
nie mamy Żadnej kwarantanny.
Powiedziano ze nie macie kwarantanny czy dopowiedzialas to sobie sama?

Joanna Kuchnicka

08-06-2020 21:55

Tolll napisał:

No to teraz wszystkie \" PALUSZKI-ŁAPKI W GÓRĘ\"


To nie koncert disco polo

God Riff

08-06-2020 18:04

Jechałem przez Szwecję, pracodawca wysłał mi potwierdzenie zatrudnienia na obecny dzień, w którym jechałem, kazał też mieć pozwolenie na pracę z policji i potwierdzenie meldunku w Norwegii.Granicę przejechałem bez żadnej kontroli, na miejscu od razu 10 dni kwarantanny bez dyskusji gdyż pracownicy miejscowi interesują się czy odbywamy kwarantannę i nie chce ryzykować jakimiś donosami i konsekwencjami z tego powodu.Zresztą za kwarantannę dostałem Egenmelding za te dni i po problemie.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram