Komunikat prasowy

Taryfa ulgowa dla zawodowych kierowców: ich kwalifikacje wygasną później

Monika Pianowska

29 lipca 2020 13:16

Udostępnij
na Facebooku

Data ważności kwalifikacji kierowcy widnieje na prawie jazdy. wikimedia.org/ fot. Kjelvi/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.no

Kwalifikacje kierowców zawodowych (yrkessjåførkompetanse, YSK), które miały wygasnąć między styczniem a wrześniem 2020, zostają przedłużone o siedem miesięcy, informuje Państwowy Zarząd Dróg i Autostrad (Statens vegvesen) w komunikacie z 28 lipca.
Data ważności kwalifikacji kierowcy widnieje na prawie jazdy. Od teraz, jeśli przykładowo miały wygasnąć 15 kwietnia bieżącego roku, zostają przedłużone do listopada, jeśli 18 sierpnia 2020, zyskują ważność do 18 marca 2021 itd. Wyjątek stanowią licencje, które wygasają we wrześniu – zostają przedłużone o pół roku, czyli tak jak sierpniowe do marca przyszłego roku.
Ulgowe zasady nie dotyczą kwalifikacji wygasłych 31 grudnia 2019 roku i wcześniej, jak również tych, które tracą ważność później niż we wrześniu 2020. Statens vegvesen przypomina, że aby móc jeździć w Norwegii jako kierowca zawodowy, poza kwalifikacjami ważne musi być także prawo jazdy.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram