Komunikat prasowy

Policja ostrzega przed oszustami. Nie dajcie się nabrać

Natalia Szitenhelm

09 czerwca 2020 12:43

Udostępnij
na Facebooku
1

Oszuści dzwonią z nieznanych numerów. /zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/terovesalainen

Norweska drogówka (UP) 8 czerwca opublikowała komunikat, w którym ostrzega przed oszustwami „na niezapłacony mandat”. Oszuści podający się za funkcjonariuszy dzwonią do danych osób, prosząc o uregulowanie kary finansowej nałożonej niby za przekroczenie prędkości. - Nie dzwonimy do nikogo w takiej sprawie - podkreśla policja.
Reklama
Oszuści dzwonią do potencjalnych ofiar z nieznanych numerów, podając się za policjantów z centrum ATK (Automatycznej Kontroli Ruchu). Tłumaczą, że dana osoba jechała samochodem zbyt szybko, a mandat za przekroczoną dozwoloną prędkość można zapłacić za pośrednictwem aplikacji Vipps.

To bzdura

Utrykningspolitiet na swoim facebookowym profilu wyjaśnia, że policja nie prowadzi tego typu działań - nikt z centrum ATK nie zajmuje się windykacją niezapłaconych mandatów:
.
Policjanci przypominają, że windykacją grzywien zajmuje się państwowa instytucja - Centrala Windykacyjna - Statens Innkrevingssentral (SI). A kwestie zaległych mandatów nie są rozstrzygane telefonicznie, tylko za pośrednictwem strony internetowej, w zakładce ‘Din Side’.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Rafik71

09-06-2020 15:46

To w tym policyjnym kraju mozna zalozyc konto na slupa ??

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram