Komunikat prasowy

„Odradzamy podróże zagraniczne”. MSZ wydłuża zalecenie

Natalia Szitenhelm

26 marca 2021 16:15

Udostępnij
na Facebooku
7
„Odradzamy podróże zagraniczne”. MSZ wydłuża zalecenie

Szefowa MSZ wyjaśniła, że lepiej nie planować na razie wakacyjnych wojaży za granicą/ zdjęcie ilustracyjne flickr.com/ UN Photo/Evan Schneider / UD/CC BY-NC-ND 2.0

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże za granicę, które nie są bezwzględnie konieczne - czytamy w komunikacie prasowym resortu z końca marca. Zalecenie obowiązuje do połowy maja.
MSZ ponownie przedłuża tzw. zalecenie dot. podróży zagranicznych. Do połowy maja z możliwością dalszego wydłużenia Norwegia odradza więc wszelkie niepotrzebne wyjazdy za granicę. - To wciąż nie czas na podróżowanie. Rząd przedłuża zalecenia do 15 maja, może ono jednak zostać jeszcze wydłużone. W obecnej sytuacji epidemicznej zniesienie zaleceń dot. podróży byłoby nieuzasadnione - wyjaśnia szefowa resortu Ine Eriksen Søreide.

Lepiej nie planować wakacyjnych wyjazdów?

Søreide dodaje też, że jest zbyt wcześnie, by określić, do kiedy w sumie obowiązywać będą zalecenia MSZ. Zaznacza jednak, by nie planować wakacji za granicą wiosną czy na początku lata.
- Jest za wcześnie, aby mówić cokolwiek o tym, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna latem. (...) Ponadto wskaźniki zakażeń, obciążenie chorobami i realizacja programu szczepień w Norwegii i za granicą określą, jak długo będziemy utrzymywać obowiązujące zalecenia. Jest wielu, którzy tęsknią za kimś, kto mieszka daleko, a my nie chcemy przedłużać [tych zaleceń -przyp. red.] w nieskończoność - dodaje Søreide.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


boj fra oszlo

26-03-2021 21:23

Maximaximus napisał:
Skrajny debilizm przerosl najsmielsze oczekiwania.
Posrane i sierdzace NORY sieglely samego dna w tym swoim szambie i tyle w temacie.
Same imbecyle wydaja takie zalecenia....drugi Maloooski!
...tzw. intelektualny rzyg..

Damian Wysocki

26-03-2021 21:10

Skrajny debilizm przerosl najsmielsze oczekiwania.
Posrane i sierdzace NORY sieglely samego dna w tym swoim szambie i tyle w temacie.
Same imbecyle wydaja takie zalecenia.

Sebastian1981

26-03-2021 19:29

Co za bzdury Noewdzy też do hotelu.Tak samo jak i Polacy.MM paszport norweski i na hotel.

Darek Gorzynski

26-03-2021 17:55

Tylko pomyśl, srednio na wyjazdy wakacyjne przecietna rodzina wydawala 42000 + to co wydali na miejscu. Teraz pieniażki zostana w Skatt

alfred19

26-03-2021 17:05

Pier.... e w podniebienie . Przykład dziś torp przylatuje gastka ludzi około 20 osób . Wszyscy Polacy hotel . Norwegowie spokojnie do swoich samochodów i do domciu I to jest Ok . Coś mi tu śmierdzi dyskryminacja

Wojciech Peterson

26-03-2021 17:01

Przeciez ten wirus zostanie na zawsze jak wszystkie inne wiec co oni chca zyskac tymi kretynskimi zakazami podrozy ?Zarzneli juz linie lotnicze i miedzynarodowe busy/autobusy .I co polepszyło się coś?Chyba chodzi o sprowadzenie bezrobocia biedy i globalnej kleski głodu.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok