Komunikat prasowy

Nowe ogniska infekcji w Moss: gmina przygotowuje się do kolejnych sytuacji kryzysowych

Emil Bogumił

28 lipca 2020 12:28

Udostępnij
na Facebooku
4

Jak na razie, władze gminy nie wprowadziły lokalnych obostrzeń. Fot. Pixabay

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirsuem w Moss skoczyła od zera do 21 przypadków. W gminie pojawiły się trzy nowe ogniska epidemii. Mają one związek z wyjazdami mieszkańców za granicę oraz imprezą, która odbyła się w dniach 18-19 lipca.
Reklama
Hanne Kristin Tollerud, burmistrz Moss, poinformowała, że w ostatnich dwóch tygodniach zwiększyła się liczba zachorowań na COVID-19. W gminie, która do tej pory nie miała problemów z pandemią, pojawiło się 21 zakażonych. Tollerud zwróciła również uwagę, że liczba może się powiększyć. – Musimy być przygotowani na to, że zainfekowanych może być więcej. Kolejne osoby mogą chorować niezależnie od zauważonych ognisk epidemii – skomentowała sprawę burmistrz.

Wyjazdy za granicę wciąż nie są bezpieczne

Dwa ogniska infekcji w Moss związane są z wyjazdami mieszkańców za granicę. Zakażeni podróżowali do tzw. zielonych krajów – Finlandii, Danii oraz Niemiec. Kwestię podróży skomentował główny lekarz miejski, Kristian Krogshus. – Ogniska w Moss potwierdzają słowa, które wypowiedzieli przedstawiciele rządu i FHI. Wyjazdy za granice są możliwe, ale nikt ich nie zaleca, ponieważ wiążą się z ryzykiem zakażenia. Urlop lepiej spędzić w kraju.

Trzecie ognisko zakażeń w Moss związane jest z prywatną imprezą, na której pojawiły się osoby chorujące na COVID-19. Gmina chciałaby być w kontakcie z jej organizatorem i upewnić się, że każdy uczestnik wydarzenia został przebadany pod kątem zainfekowania. – Wciąż nie otrzymaliśmy informacji zwrotnej od organizatora imprezy. Nie odbiera od nas telefonu. W związku z tym, musieliśmy powiadomić o sprawie policję. To funkcjonariusze będą musieli ustalić, kto był obecny na wydarzeniu – informuje gmina.

Poniżej: Komunikat miasta w sprawie pojawienia się nowych ognisk infekcji.
Gmina pozostaje otwarta. Jej przedstawiciele apelują, by przyjezdni oraz mieszkańcy stosowali się do zaleceń. Burmistrz opracowuje mechanizm, który mógłby zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości. Możliwe, że konieczne będzie wprowadzenie lokalnych obostrzeń. – W sobotę w całym kraju odnotowano 19 przypadków infekcji, w tym 10 w Moss. [...] W ciągu tygodnia sprawdzimy, jak rozwija się wskaźnik zakażeń. Wtedy podejmiemy decyzję co dalej – podsumowuje Hanne Kristin Tollerud.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
mart enty

29-07-2020 16:25

Tolll napisał:
Więcej \"PØLSE\" dla Nas!!!!

Twoj sarkazm jest bardzo niskich lotów i monotematyczny

Krzysztof Ledniowski

29-07-2020 11:58

A ciebie zamknąć w psychiatryku.

Tolll Bra

29-07-2020 07:12

Więcej "PØLSE" dla Nas!!!!

Tolll Bra

29-07-2020 07:07

Zamknąć granice!!!!!!
Norwegia powinna się zamknąć, aż wszystko minie.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram