Komunikat prasowy

Norweski król walczy o rekord. Chce odwiedzić wszystkie gminy w kraju

Emil Bogumił

24 maja 2024 13:31

Udostępnij
na Facebooku
1
Norweski król walczy o rekord. Chce odwiedzić wszystkie gminy w kraju

W lutym 2024 roku Harald V świętował 87. rocznicę urodzin. Fot. Jørgen Gomnæs/Det kongelige hoff

Harald V powrócił do realizacji planu, który chce zrealizować w trakcie panowania. Norweski monarcha zapowiedział, że odwiedzi wszystkie gminy w kraju fiordów. Wiadomo już, że złoży wizytę w pięciu kolejnych miejscowościach.
W niedzielę, 26 maja rozpocznie się podróż pary królewskiej do okręgów Agder i Rogaland. Harald V wraz z małżonką złożą wizytę w pięciu gminach: Froland, Åseral, Lund, Randaberg i Vindafjord. Król chce odwiedzić wszystkie 356 samorządów w kraju. Do zrealizowania marzenia brakuje mu 12. W programie każdego spotkania zawarto spotkania z lokalnymi władzami, mieszkańcami oraz znanymi sportowcami i artystami. Monarcha zapoznaje się także z funkcjonującymi przedsiębiorstwami. Działaniom towarzyszą m.in. występy zespołów muzycznych.
Podróż norweskiej pary królewskiej zakończy się 30 maja. Jak zapowiedział Pałac Królewski, Harald V spotka się w trakcie wizyt w gminach także z przedstawicielami społeczności imigranckiej. Przywitanie monarchy zapowiedzieli obywatele Ukrainy oraz Sudanu Południowego.

Źródła: Kongehuset, Nettavisen, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


kotadolf .

25-05-2024 09:06

Obiecanki Cacanki!
Pewnie znowu (po 2giej gminie) sie rozchoruje,wezmie syka i po rekordzie!!
p/s: co to za krøl,bez korony...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok