Krzyczał i szarpał innych pasażerów. Straż Graniczna zatrzymała pijanego 30-latka Komunikat prasowy
Maja Zych 24 grudnia 2019
11:26

Krzyczał i szarpał innych pasażerów. Straż Graniczna zatrzymała pijanego 30-latka

2
Skomentuj
Na lotnisku w Gdańsku na mężczyznę czekał Zespół Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej. P. Nisiewicz /wikimedia.org / https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl
W sobotę 21 grudnia na pokładzie samolotu lecącego z Norwegii do Gdańska doszło do awantury z udziałem 30-letniego mieszkańca województwa łódzkiego. Mężczyzna miał być agresywny, szarpać innych podróżnych i nie słuchać poleceń załogi. Po wylądowaniu pasażer trafił w ręce Straży Granicznej, która ustaliła, że był pod wpływem alkoholu.
Reklama

Zamknął się w toalecie i krzyczał

Według kapitana samolotu mężczyzna już od początku miał zachowywać się „dziwnie” – zaczepiał pasażerów siedzących obok, szarpał się z nimi i nie wykonywał poleceń załogi linii lotniczej. W pewnym momencie miał też zamknąć się w toalecie i krzyczeć.  

Po wylądowaniu samolotu na mężczyznę czekali funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Gdańsku, którzy zbadali, czy był trzeźwy – wynik testu pokazał, że pasażer był pod wpływem i miał 1,5 promila alkoholu. 30-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Nie jedyne zdarzenie w ten weekend

To nie jedyny incydent z udziałem pasażera podróżującego do Polski , do którego doszło w przedświąteczny weekend. W niedzielę pisaliśmy o 40-kilkuletnim mężczyźnie, który włączył alarm przeciwpożarowy, aby zdążyć na poranny lot do Szczecina. Straż pożarna ewakuowała całe lotnisko Stavanger Sola, jednak sytuację udało się opanować po około 15 minutach.

Policjanci szybko ustalili też sprawcę całego zamieszania i wyprowadzili niedoszłego pasażera z pokładu samolotu. Według nieoficjalnych informacji grozi mu kara grzywny w wysokości 25 tys. koron.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Ryszard Ohucki
Ryszard Ohucki 25-12-2019 21:40

Typowy Janusz

8
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 24-12-2019 18:27

..szkoda pisac w taki dzien o cwokac. i obszczymurkac.
...god jul!

15
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas