Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
napisał:
Jak dla mnie to jest praca marzeń, za kilkadziesiąt lat wszyscy będą siedzieć przed biurkami, a ja jako jeden z nielicznych będę znał zawód od podstaw, poza tym tam mam do czynienia z cnc, planowaniem i modelowaniem części w programie na komputerze, maszynami elektoerozyjnymi. A szlifierką każdy potrafi coś uciąć, coś wypolerować, czy zedrzeć kawałek rdzy, ale niewielu widziałem ludzi, którzy naprawdę potrafili się nią obsługiwać.. Czemu tak szybko oceniacie człowieka?
Nikt tutaj ciebie nie ocenia. To byla jedynie rada, gdyz jest realna szansa, ze swoj zawod bedziesz znal jedynie od podstaw, czyli od cnc i szlifierki, a o tej nudnej pracy projektanta z wlasnym biurkem i komputerem bedziesz mogl tylko pomarzyc.
Trzeba miec troche wiary w siebie i szukac rowniez pracy zwiazanej z wyksztaceniem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
napisał:
Nikt tutaj ciebie nie ocenia. To byla jedynie rada, gdyz jest realna szansa, ze swoj zawod bedziesz znal jedynie od podstaw, czyli od cnc i szlifierki, a o tej nudnej pracy projektanta z wlasnym biurkem i komputerem bedziesz mogl tylko pomarzyc.
Trzeba miec troche wiary w siebie i szukac rowniez pracy zwiazanej z wyksztaceniem.

To chyba dobrze, że będę mógł o niej tylko pomarzyć, gdyż nawet nie zamierzam o niej marzyć, ta praca zapewnia mi cały przkrój studiów, to czego uczyłem się do tej pory przez lata, a Ty uważasz, że "powinienem szukać pracy związanej z wykształceniem". Przypominam, mechanika i budowa maszyn, ze specjalnością w automatyzacji produkcji i programowaniu cnc. Od czegoś trzeba zacząć..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
Spiety napisał:
[quote] napisał:
Od czegoś trzeba zacząć..

mgr bedzie polerowal szlifierka i cial palnikiem...to niezly z ciebie mgr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
Na pewno potrafisz precyzyjnie ciąć szlifierką co do odpowiedniej tolerancji, wiesz jaką mieszanką acetylenu i tlenu najlepiej ciąć np. aluminium, wiesz jakimi parametrami spawać różne stopy metali, migiem, magiem, tigiem, elektrodą, włącznie z mosiądzami, żeliwem, stalą nierdzewną, wiesz jak obsługiwać giętarkę, walcarkę, blacharkę, frezarkę 5-osiową cnc, potrafisz toczyć manualnie, na zewnątrz i wewnątrz, znasz parametry skrawania dla różnych metali, znasz g-kod i inne języki programowania cnc, umiesz modelować i w ogóle jesteś pro zajebisty.

Szczerze wątpię, że w ogóle coś potrafisz, ale skoro jesteś mgr po studiach, to rzeczywiście, siedź przed tym biurkiem i gnij tam ile wlezie, bo i tak nic nie osiągniesz z takim podejściem, skoro nie masz pojęcia o podstawowych sprawach związanych ze swoim zawodem.

To niezły z Ciebie magister, skoro nigdy nawet nie byłeś w prawdziwym warsztacie i nie wiesz jak wygląda szlifierka kątowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
Kolego po studiach to sie siedzi za biurkiem a po szkole dla roboli pracuje sie jako industrimekaniker
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Michal Cichorek
(Satokh)
Wiking
Oczywiście kolega "Czwartek" wie wszystko o problemach specjalistów z wyższym wykształceniem w Norwegii. Polska norma
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok