Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia promocjina S1 i EKUZ

Zamów teraz

proszę o pilną podpowiedż - Norwegia

Czytali temat:
(521 niezalogowanych)
8 Postów
Wiking
Witam

Mam ogromna prosbe do wszystkich, ktorzy moga mi cos podpowiedziec, abym szybko choc troche mogla rozwiazac moj problem.
Tak w skrocie...Przyjechalam do Norwegii do meza na zasadzie laczenia rodzin ponad 2 lata temu. Tutaj urodzilam dziecko i w zwiazku z tym do tej pory nie bylam nigdzie zatrudniona. Maz kilkakrotnie zmienial prace, a obecnie jest na zasilku. Rodzinne na dzieci pobiiera takze on.
Jednakze kilka dni temu zostalam sama. Maz odszedl ode mnie zostawiajac mnie bez jakiejkolwiek pomocy. W polsce ma zlozyc o rozwod. Starszy (moj) syn chodzi tutaj do szkoly, wiec nie jestem w stanie z dnia na dzien wrocic do Polski.
Moze moglabym otrzymac jakas pomoc z nav, chociaz na oplaty zwiazane z mieszkaniem.
Jezeli ktos sie orientuje w tych sprawach to bardzo prosze o podpowiedz i z gory serdecznie dziekuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
875 Postów
Daria C
(daris)
Maniak
Witaj
Z tego co wiem to z nav mozesz otrzymac pomoc np. na oplate za wynajem mieszkania czy oplate za prad ale to chyba jednorazowo.. znaczy za miesiac tez chyba moglabys sie zglosic jesli sytuacja by sie nie poprawila. Najlepiej wybrac sie do nav i osobiscie z kims o tym porozmawiac- zawsze warto sprobowac. Czekaj na wiadomosci od innych uzytkownikow bo moje informacje nie sa stu procentowe i nie jestem tego pewna- napewno ktos sie odezwie.
Tymczasem trzymaj sie cieplo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Fiona66)
Wiking
daris napisał:
Witaj
Z tego co wiem to z nav mozesz otrzymac pomoc np. na oplate za wynajem mieszkania czy oplate za prad ale to chyba jednorazowo.. znaczy za miesiac tez chyba moglabys sie zglosic jesli sytuacja by sie nie poprawila. Najlepiej wybrac sie do nav i osobiscie z kims o tym porozmawiac- zawsze warto sprobowac. Czekaj na wiadomosci od innych uzytkownikow bo moje informacje nie sa stu procentowe i nie jestem tego pewna- napewno ktos sie odezwie.
Tymczasem trzymaj sie cieplo


Nic nie moze otrzymac jesli maz wyprowadzil sie, lub ona sie wyprowadzila. Pozwolenie na pobyt na zasadzie laczenia rodzin traci waznosc. Jesli chce tu zostac musi natychmaist znalezc prace i zlozyc o wlasne pozwolenie. Chyba, ze chce wrocic do Polski. Poza tym za malo informacji zeby konkretnie doradzic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Przeszlam podobna gehenne 2 lata temu.
Jedyne co pozwoli ci tu przebywac legalnie, to podjecie pracy.
A poki twoj maz nie wymeldowal sie z mieszkania i nie zlozyl o separacje to ma obowiazek utrzymywac ciebie.
Niestety, jesli nadal jestescie razem zameldowani w Norwegii to nie mozesz zlozyc wniosku o alimenty. Jestes ze tak powiem w niezlym szachu. Szukaj legalnej pracy, a poradzisz sobie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
875 Postów
Daria C
(daris)
Maniak
O kurcze nie wiedzialam ze jest az tak strasznie..
W takim razie wspolczuje szczerze i zycze powodzenia i wytrwalosci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
Wielkie dzieki dla Was
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
739 Postów

(qantan)
Wyjadacz
enigma pomódz nie potrafię..... ale 3-mam kciuki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Dominika T
(MIKA22)
Nowicjusz
też nie umiem pomóc ale mam nadzieję że dasz radę bo w kobiecie siły dużo jest pozdrowionka 3maj się
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok