Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Leczenie w Polsce - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O Jan Maryjan Zbigniew Karpinski mart enty Ma Go N O Dariusz Krzysztof Sarpis Dunk Riggman (3047 niezalogowanych)
1 Post
Dunk
(Dunk)
Wiking
Witam. Może ktoś będzie się orientować. Jeśli podjąbym konsultację oraz leczenie z polskim lekarzem online to jak mogę wykupić receptę? Czy muszę jechać specjalnie do Polski, żeby to zrobić ? Jeśli tak to mogę bez problemu to przewieźć w samolocie/samochodzie ? A może istnieje jakaś możliwość wykupu takiej recepty w Norwegii ?
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Dunk napisał:
Witam. Może ktoś będzie się orientować. Jeśli podjąbym konsultację oraz leczenie z polskim lekarzem online to jak mogę wykupić receptę? Czy muszę jechać specjalnie do Polski, żeby to zrobić ? Jeśli tak to mogę bez problemu to przewieźć w samolocie/samochodzie ? A może istnieje jakaś możliwość wykupu takiej recepty w Norwegii ?
Pozdrawiam.

Wszystko zależy o jakich "lekarstwach" myślisz.
Jeżeli są to silne antybiotyki typu Tramal, lub z dodatkami morfiny, to trzeba mieć specjalne zezwolenie na przewóz i na polskiej granicy podać dokument celnikom do rejestracji, o ile lecisz samolotem.
Natomist jak jedziesz swoim autem to nic nie trzeba zgłaszać, a jedynie mieć również stosowny dokument jak wyżej.
Ponieważ w polskich aptekach, nie ma zwyczaju opisywania imiennego lekarstw, tak jak jest to stosowane we Norge.
Co zaś do wykupu polskich recept w norweskich aptekach, to pewnie jest taka sama procedrura jako we polandii, daną receptę musi akceptować Norweski lekarz i ją przepisać. jednak MOIM ZDANIEM, norweskie lekarstwa są niebotycznie droższe od polskich.
Z tym iż w Norge większość lekarstw jest za fri.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Dunk napisał:
Witam. Może ktoś będzie się orientować. Jeśli podjąbym konsultację oraz leczenie z polskim lekarzem online to jak mogę wykupić receptę? Czy muszę jechać specjalnie do Polski, żeby to zrobić ? Jeśli tak to mogę bez problemu to przewieźć w samolocie/samochodzie ? A może istnieje jakaś możliwość wykupu takiej recepty w Norwegii ?
Pozdrawiam.

Wszystko zależy o jakich \"lekarstwach\" myślisz.
Jeżeli są to silne antybiotyki typu Tramal, lub z dodatkami morfiny, to trzeba mieć specjalne zezwolenie na przewóz i na polskiej granicy podać dokument celnikom do rejestracji, o ile lecisz samolotem.
Natomist jak jedziesz swoim autem to nic nie trzeba zgłaszać, a jedynie mieć również stosowny dokument jak wyżej.
Ponieważ w polskich aptekach, nie ma zwyczaju opisywania imiennego lekarstw, tak jak jest to stosowane we Norge.
Co zaś do wykupu polskich recept w norweskich aptekach, to pewnie jest taka sama procedrura jako we polandii, daną receptę musi akceptować Norweski lekarz i ją przepisać. jednak MOIM ZDANIEM, norweskie lekarstwa są niebotycznie droższe od polskich.
Z tym iż w Norge większość lekarstw jest za fri.

Gabryś, jak Ty tramal określasz jako antybiotyk, to może weź Ty laiku ugryź się czasem w język, a mówiąc dosadniej - zamknij japę na tematy, o których nie masz pojęcia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
napisał:
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Dunk napisał:
Witam. Może ktoś będzie się orientować. Jeśli podjąbym konsultację oraz leczenie z polskim lekarzem online to jak mogę wykupić receptę? Czy muszę jechać specjalnie do Polski, żeby to zrobić ? Jeśli tak to mogę bez problemu to przewieźć w samolocie/samochodzie ? A może istnieje jakaś możliwość wykupu takiej recepty w Norwegii ?
Pozdrawiam.

Wszystko zależy o jakich \\\"lekarstwach\\\" myślisz.
Jeżeli są to silne antybiotyki typu Tramal, lub z dodatkami morfiny, to trzeba mieć specjalne zezwolenie na przewóz i na polskiej granicy podać dokument celnikom do rejestracji, o ile lecisz samolotem.
Natomist jak jedziesz swoim autem to nic nie trzeba zgłaszać, a jedynie mieć również stosowny dokument jak wyżej.
Ponieważ w polskich aptekach, nie ma zwyczaju opisywania imiennego lekarstw, tak jak jest to stosowane we Norge.
Co zaś do wykupu polskich recept w norweskich aptekach, to pewnie jest taka sama procedrura jako we polandii, daną receptę musi akceptować Norweski lekarz i ją przepisać. jednak MOIM ZDANIEM, norweskie lekarstwa są niebotycznie droższe od polskich.
Z tym iż w Norge większość lekarstw jest za fri.

Gabryś, jak Ty tramal określasz jako antybiotyk, to może weź Ty laiku ugryź się czasem w język, a mówiąc dosadniej - zamknij japę na tematy, o których nie masz pojęcia
Przestań pierdolić głodne kawałki przygłupie do spraw lekarstw!.
W Norge nie ma TRAMALU!!! tylko jest 3 razy słabszy TRAMADOL, a i tak wydają jedynie w szpitalu z bólem dupy!!!. Natomiast można zapomnieć o "czystej morfinie" która w Norge traktowana jest na równi ze spirytusem spożywczym!!!
.
W skrajnych przypadkach przewlekle bólowych, aplikują całkiem inny bardzo słaby środek i to dużo słabszy od Tramadolu! którego ja nawet nie dotykam.
Ponieważ mam "stałą polską receptę" na morfinę w ampułkach.
Dlatego weź i się ŚMIECIU, ODPIERDOL NA ZAWSZE OD MOJEJ OSOBY !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Zaczynacie Mnie Serdecznie Wkurwiać, pierdolone forumowe śmiecie !!!.
I tyle w tym temacie !!!.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Zaczynacie Mnie Serdecznie Wkurwiać, pierdolone forumowe śmiecie !!!.
I tyle w tym temacie !!!.

Żyłka Ci pęknie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
440 Postów
Riggman
(Riggman) Online
Wyjadacz
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
pierdolone forumowe śmiecie !!!.


A Ty niby kim jestes....jeszcze gorszym sortem od tych smieci bo zebrzesz tutaj tylko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Riggman napisał:
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
pierdolone forumowe śmiecie !!!.

A Ty niby kim jestes....jeszcze gorszym sortem od tych smieci bo zebrzesz tutaj tylko

JA, jestem niezależną mentalnie, jednostką społeczną, która od czasu do czasu prosi o POMOC, co wcale nie jest równoznaczne z kartoflaną mentalnością społeczną typu "SPIEPRZAJ DZIADU" A TE DZIADY I TAK TAKĄ SZMATĘ WYNOSZĄ NA PREZYDENTA I OSADZAJĄ NA WAWELU!!!.
TY natomiast i tobie podobni jesteś indoktrynowanym nieudolnym NIEWOLNIKIEM politycznym!.
Który tak samo jak kartoflany rząd, uważa iż każda jednostka, powinna być totalnym zerem "żebrakiem" by można było rzucić jakikolwiek ochłap.
Odwrotnie niż tu w Norge.
Dlatego wal się o kant własnej dupy jak to potrafisz!.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
440 Postów
Riggman
(Riggman) Online
Wyjadacz
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Riggman napisał:
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
pierdolone forumowe śmiecie !!!.

A Ty niby kim jestes....jeszcze gorszym sortem od tych smieci bo zebrzesz tutaj tylko

JA, jestem niezależną mentalnie, jednostką społeczną, która od czasu do czasu prosi o POMOC, co wcale nie jest równoznaczne z kartoflaną mentalnością społeczną typu \"SPIEPRZAJ DZIADU\" A TE DZIADY I TAK TAKĄ SZMATĘ WYNOSZĄ NA PREZYDENTA I OSADZAJĄ NA WAWELU!!!.
TY natomiast i tobie podobni jesteś indoktrynowanym nieudolnym NIEWOLNIKIEM politycznym!.
Który tak samo jak kartoflany rząd, uważa iż każda jednostka, powinna być totalnym zerem \"żebrakiem\" by można było rzucić jakikolwiek ochłap.
Odwrotnie niż tu w Norge.
Dlatego wal się o kant własnej dupy jak to potrafisz!.


zobacz nikt Ci nie chce wynajac nawet parkingu od kilku miesiecy co tu sie oglaszasz bo jestes tylko pasozytem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
hei, daj spokój Riggmann, temu facetowi to nawet nikt kawałka podłogi ani nawet podwórka nie wynajmie.. to starszy , sfrustrowany człowiek, bez rodziny, domu, przyjaciół, sam jak palec, z bardzo ograniczonymi finansami. Wkurzające jest to ciągle obrażanie, rzucanie mięsem i epitetami na forum, które jest nie tylko dla dorosłych, czytają to przecież dzieci i młodzież. Dlatego czas położyć temu kres. Na razie zbieram materiał dowodowy, kopiuję gościa wypowiedzi tego typu jak wyżej i wszystko dostanie adwokat w Polsce jak tam będę. Dodatkowo wszystko tłumaczę na norweski. Czas aby "Moja Norwegia" się obudziła i zaczęła reagować na tego typu wypowiedzi. Tu w Norwegii nie wykluczam zawiadomienia na Policji stąd też tłumaczenie na norweski. Jeśli facet się nie opanuje. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok