Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pytanie o okres wypowiedzenia - Norwegia

Czytali temat:
Arno As adam hryciuk Zbigniew Karpinski Kasia K boj fra oszlo ja ja Magdalen@ Gin+Tonik PC89 Marek Krynicki Monika Grzybowska Takatamjakas Wojciech Banowicz Olaolenka (1274 niezalogowanych)
1 Post
Wojciech Banowicz
(WojciechBanowicz)
Wiking
Witam, moja dziewczyna pracuje w Norwegii od 1 roku i 3 miesięcy. Podpisała umowę o pracę z okresem wypowiedzenia aż 3 miesięcy. Pytanie czy ten okres jest napewno adekwatny do tego jednego roku pracy? I drugie pytanie czy jest jakaś możliwość skrócenia tego okresu wypowiedzenia że względu na to że za miesiąc chciała by rozpocząć pracę w innym miejscu. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
WojciechBanowicz napisał:
Witam, moja dziewczyna pracuje w Norwegii od 1 roku i 3 miesięcy. Podpisała umowę o pracę z okresem wypowiedzenia aż 3 miesięcy. Pytanie czy ten okres jest napewno adekwatny do tego jednego roku pracy? I drugie pytanie czy jest jakaś możliwość skrócenia tego okresu wypowiedzenia że względu na to że za miesiąc chciała by rozpocząć pracę w innym miejscu. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
3 miesiace to normalny okres wypowiedzenia. Jedyna mozliwoscia na skrocenie tego okresu jest zgoda pracodawcy. Czasami pracodawca sie zgadza, np. jezeli nie ma pracy. Moze twoja dziewczyna ma niewykorzystane wolne lub avspasering?

Jezeli zakonczy swoja prace przed terminem bez zgody pracodawcy, to moze byc ona pociagnieta do opowiedzialnosci finansowej zwiazanej ze znalezieniem nowego pracownika, przestoju w pracy, itp. No i dostanie zla opinie od pracodawcy. W Norwegii referencje sie sprawdza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Marek Krynicki
(MarekKrynicki)
Wiking
Zgadza się. Skrócenie wypowiedzenia to kwestia uzgodnienia z pracodawcą. Ja zmieniałem pracę redukując okres wypowiedzenia do jednego tygodnia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok