Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Porod w Norwegii formularz S1 czy ubezpieczenie meza - Norwegia

14 Posty
Paulina Paulina
(Sherry_Lady)
Wiking
Czesc!

Potrzebuje rady / informacji.

Moj maz pracuje w Norwegii, tam jet ubezpieczony, posiadamy tam dom.
Ja pracuje w Polsce i tutaj jestem ubezpieczona - zyjemy tak troche na 2 domy.

Jestem w ciazy, przebywam na zwolnieniu i chcialabym wyjechac do meza, urodzic tam i pozostac w Norwegii kilka miesiecy, zebsymy mogli wspolnie zajmowac sie dzieckiem i zeby maz nie musial rezygnowac z pracy.

Czy istnieje mozliwosc, ze po przyjezdzie do Norwegii bede korzystala z ubezpieczenia meza?

Dowiadywalam sie w NFZ, tam radza mi oficjalnie zmienic miejsce zamieszkania na Norwegie, wystapic o potwierdzenie ubezpieczenia - formulast S1 - wtedy podobnio bede mogla korzytstac z opieki zdrowotnej w Norwegii ale cos mi sie nie wydaje, ze rowniez porod bedzie mozliwy...

Byl ktos w takiej sytuacji?
Gdzie najlepiej dowiedziec sie czegos wiecej?

Bede wdzieczna za pomoc!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Napisz wprost że chodzi ci o kasę za urodzenie z Norwegii (bo tylko tak ma to sens takie kombinowania). Masz ubezpieczenie polskie załatwisz europejską kartę zdrowia z nfz i tyle. Helfo cię nie ubezpieczy jeśli masz ubezpieczenie w innym Państwie UE (choć możesz spróbować). Mąż ściąga druki i wysyła po kilku miechach zostajesz potwierdzenie ubezpieczenia. Lekarz rodzinny męża tu cię spokojnie przyjmie razem z mężem. Mężowi przysługuje tacieżyńskie i może w Polsce do 12 Msc siedzieć
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Damian Sandecki
(DamianSandecki)
Wiking
Proszę o kontakt na priv
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Damian Sandecki
(DamianSandecki)
Wiking
Proszę o kontakt na priv
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok