Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wymiana prawa jazdy - Norwegia

6 Postów
Wiking
Od kilku lat mieszkam w Norwegii i mam pobyt staly, ostatnio znajomy powiedzial mi ze powinnam wymienic prawo jazdy na norweskie. Czy rzeczywiscie jest taki obowiazek? oraz jakie sa tego konsekwencje, np.jak wroce do Polski czy mam rowniez wymienic na polskie ? dodam ze mam prawo jazdy bezterminowe. Prosze o informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Pare lat temu norweskie bylo bez terminowe. Majac norweskie mozesz jezdzic skuterami snieznymi. Jak wyrobisz nowe polskie, to juz teraz ci wbija date waznosci na nim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Tomy Nik
(Tomy)
Nowicjusz
jezeli pracujesz jako kierowca zawodowy masz czas na wymiane prawa jazdy 5 lat, jesli prawko uzywasz prywatnie to do konca waznosci twojego prawka jezdzisz w norwegii. ale ty masz bezterminowe czyli nie zmienione zgodnie z polskim prawem na obowiazujace teraz. w norwegii jezeli trafisz na sluzbiste moze ci zabrac prawko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Robert .
(BilXtra)
Stały Bywalec
Kiedy wydane prawo jazdy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wiking
Dziękuję za informację ale mam pewien niedosyt, nie jestem w pełni przekonana jak to jest czy mam obowiązek czy też nie..........
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wiking
Dodam ze mam prawo jazdy kat B i nie jestem zawodowym kierowcą,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
anilah napisał:
Dziękuję za informację ale mam pewien niedosyt,
nie jestem w pełni przekonana jak to jest czy mam obowiązek czy też nie..........

Skoro masz tzw. niedosyt z posiadanych informacji ode Polonii, to jakiż, że to maszże problem, by zajrzeć na oficjalną stronę z tym norweskim tematem związanym?
Czyli Statens vegvesen.
I tam w odpowiednich zakładkach, odszukać oficjalnych i niepodważalnych informacji na nurtujący akurat ciebie temat.
Po imponującej lekturze, jaka tam się znajduje, niedosyt minie jak ręką odjął.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
edmund620 napisał:
bzdury gadasz tam jest uzwdowy bełkot i guzik bedziesz wiedzal tak naprawde musisz isc do statens vedvesen i gadac z popaprancem norweskim i ON rowniez bedzie gowno wiedzal zawola 1-2 kolegow i beda radzic co zrobic

Edek...nie wiem ile gowna widziales i ilu popaprancow na drodze spotkales, ale jedno widze. Nie wiesz NIC.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok