Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

auto - Norwegia

10 Postów
Norbert Kosiarski
(nortrans)
Wiking
mam auto do sprzedania tanio dla poczatkujacych w Norwegii volvo v40 1999r za 7500nok. kupujacy zwolniony z oplaty rejestracyjnej, podgrzewane fotele,klimatyzacja przebieg 315000
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Norbert Kosiarski
(nortrans)
Wiking
1,8 benzyna kombi na chodzie dwa komplety kol w tym zimowe na kolcach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
napisał:
mam auto do sprzedania tanio dla poczatkujacych w Norwegii volvo v40 1999r za 7500nok. kupujacy zwolniony z oplaty rejestracyjnej, podgrzewane fotele,klimatyzacja przebieg 315000Możesz podać ten paragraf, gdzie kupujący "nowe" auto, jest zwolniony z opłaty rejestracyjnej w tym przypadku ~ 1500-nok/b.
Czyżbyś w tej kwocie 7500-nok/b uwzględniał własną opłatę za przerejestrowanie auta na nowego właściciela?
A może tobie jednak "chodzi" o to iż nowy właściciel, nie ponosi tegorocznej "opłaty drogowej ~ 3500-nok/b", ponieważ minęła już 2 połowa tego kalendarzowego 2016 roku.
Pozdrawiam Świątecznie wszak dziś jest 11-11.

Gabriel
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Masuria napisał:
Kto ponosi oplate rejstracyjna okresla umowa kupna-sprzedazy auta, nie ma na to zadnego paragrafu. Gdy ja kupowalem auto wynegocjowalem, ze \'stary wlasciciel\' auta zaplaci rejestracje. I to jest to.
Właściciel tego ogłoszenia, powinien jasno napisać iż w kwocie jaką żąda, tj. 7500-nok/b miesci się jego opłata za przerejestrowanie auta na nowego właściciela.
Pamiętajmy jedno!
W Norwegi jest inaczej niż w Polsce.
Tu dane auto, ma zawsze tą samą rejestrację bez względu na zmianę właściciela auta.
Dlatego, niektórzy "usłużni" starają się "robić rogi" Nowicjuszom!
Natomiast ZAWSZE płaci się "MYTO" za przerejestrowanie auta na nowego właściciela, co prawie niezwłocznie jest rejestrowane na stronie www.vegvesen.no/Kjoretoy/Eie+og+vedlikeh..._forside_eu-kontroll .
Tym samym, ode niechęci lubo chęci sprzedającego, zawsze można po danej rejestracji sprawdzić, kiedyże to dane auto, zmieniło właściciela i w jakimże to miejscu miało miejsce.
Dlatego, nie bardzo rozumuję twójże wpis.
Pozdrawiam Świątecznie.
Gabriel
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Norbert Kosiarski
(nortrans)
Wiking
Mam wrażenie ze znasz juz wszystkie przepisy jednak tu zaskocze Cie troche ponieważ auto które zarejestrowałem na siebie i sprzedaje w ciagu dwóch miesięcy od daty zakupu jest zwolnione z opłaty za przerejestrowanie. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
nortrans napisał:
Mam wrażenie ze znasz juz wszystkie przepisy jednak tu zaskocze Cie troche ponieważ auto które zarejestrowałem na siebie i sprzedaje w ciagu dwóch miesięcy od daty zakupu jest zwolnione z opłaty za przerejestrowanie. Pozdrawiam Powiadasz?
To bądź tak uprzejmy i swoją wypowiedź, poprzyj odpowiednim Norweskim Przepisem z tym problemem związanym.
Może być przydatny i dla innych.
W przeciwnym przypadku, to tak jak napisałem powyżej, pustosłowie i przechwałki przy zakrapianym stole.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Norbert Kosiarski
(nortrans)
Wiking
szkoda gadac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
nortrans napisał:
szkoda gadac...
Masz rację, lepiej wstaw linka do odpowiednich Norweskich przepisów związanych z tym problemem i będziesz miał załatwione "dwie pieczenie...".
INACZEJ jak wyżej opisałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Norbert Kosiarski
(nortrans)
Wiking
6500nok
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok