Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polskie zwolnienie lekarskie w Norwegii - Norwegia

3 Posty
Zdzisław72
(Zdzisław72)
Wiking
Witam,
mam trudną sytuację rodzinną. W ostatnim czasie moja żona, która przebywa w Polsce z dziećmi bardzo ciężko zachorowała.
Ja jako, że pracuję w Norwegii, otrzymałem 2 tygodnie zwolnienia od lekarza w norweskiej przychodni. Obecnie przebywam w domu z żoną, jednak nie mogę narazie wrócić do pracy ponieważ muszę zająć się nią i dziećmi. Mam pytanie:
Czy polskie zwolnienie (L4) jest akceptowane w Norwegii? Musze zostać w domu, ale też nie chcę tracić możliwości dochodu. Proszę o pomoc i poradę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty

(fax079)
Wiking
przetłumaczone przez przysieglego tłumacza.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Zdzisław72
(Zdzisław72)
Wiking
ok, a co dalej? Gdzie muszę to wysłać itd.
Pierwszy raz jestem w takie sytuacji i nie bardzo wiem, co i jak się robi w takiej sytuacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Zdzisław72
(Zdzisław72)
Wiking
moje L4- tak powiedzmy, że "zachorowałem". Tak jak pisałem muszę opiekować się żoną i dziećmi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Zdzisław72 napisał:
moje L4- tak powiedzmy, że \"zachorowałem\". Tak jak pisałem muszę opiekować się żoną i dziećmi
przykre
ale my jeszcze tu pracujący musimy opiekować się ciapatymi, nierobami norweskimi i coraz większą rzeszą rodaków czekających na wygaśnięcie zasiłków
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów
Dakotapasy
(Dakotapasy)
Nowicjusz
Masz prawo zachorować tak samo w Polsce i wszystko ci się należy poszukaj tutaj było dużo otym pisane co gdzie i jak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
polon
(polon)
Wiking


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok