Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zakup sprzętu AGD a serwis w Norwegii? - Norwegia

Czytali temat:
W Z Eliza K Marcin M ela jankowska Jon Doe lolo han Adamo Mobler Justyna Michalak Kasia Tłumacz gargamel gargamelowaty Kasia K *Michal M AlexKal (1611 niezalogowanych)
13 Posty
Marcin M
(MarcinM798)
Wiking
Witam zastanawiam sie nad zakupem nowego sprzętu AGD tj. pralki, lodówki, zmywarki i kuchenki z Polski. Ceny sa znacznie niższe a sprzęt nie odstaje od tego norweskiego chociaż Polska to niby rynek B a Norwegia A i sa w wielu produktach montowane całkiem inne podzespoły. Chciałbym sie dowiedzieć o granice do której jestem zwolniony z cła oraz jak jest serwisem gwarancyjnym? Czy jest tutaj uznawany (w strefie Schengen)? Wie ktoś coś? Dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Adamo Mobler
(AdamoMobler)
Wiking
Takie pytanie należy kierować przede wszystkim do przedstawiciela danej marki w Polsce.
Ja do tej pory spotkałem się z taką odpowiedzią od przedstawicieli tych popularnych marek,że gwarancja jest honorowana na terenie całej Europy. Jednak szczerze nie miałem okazji przetrenować tego w praktyce .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
MarcinM798 napisał:
Witam zastanawiam sie nad zakupem nowego sprzętu AGD tj. pralki, lodówki, zmywarki i kuchenki z Polski. Ceny sa znacznie niższe a sprzęt nie odstaje od tego norweskiego chociaż Polska to niby rynek B a Norwegia A i sa w wielu produktach montowane całkiem inne podzespoły. Chciałbym sie dowiedzieć o granice do której jestem zwolniony z cła oraz jak jest serwisem gwarancyjnym? Czy jest tutaj uznawany (w strefie Schengen)? Wie ktoś coś? Dzięki
Cla na sprzet elektryczny i elektroniczny nie ma. Jest VAT. Jakie sa procedury zwiazane ze zwrotem VAT, to nie wiem.
Od zakupow do wysokosci 6000 nie placisz VAT (przy osobistym przewozie przez granice). Jjak masz z soba zakupy o wartosci powyzej 6000 NOK, to placisz wtedy VAT od wszyskiego.
Choc oczywiscie mozesz probowac szmuglowac

Co do napraw, to istnieje cos takiego jak worldwide warranty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok