Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia promocjina S1 i EKUZ

Zamów teraz

Operacja w Polsce - Norwegia

Czytali temat:
Krzysztof S Piotrek x Rafal Lacki Magda Ma Daniel Dziekoński (2093 niezalogowanych)
10 Postów
Wiking
Witam, mam takie pytanko czy ktoś może sie orientuje jak wyglada sfinansowanie operacji chirurgicznej która chciałbym zrobić w Polsce a jednocześnie żeby została opłacona przez tutejsza instytucje( helfo lub tez NAV) do końca tego nie wiem. Raz mówią ze mogą zapłacić a drugi raz ze jak mam rodzine na miejscu to ze nie da rady. Jakby ktoś znał podobny przypadek to proszę o info. A operacje chciałbym robić w Polsce bo tutaj miałem ja 2 lata temu i została spieprzona dlatego nie chce już dalej ryzykować. Za wszelkie pomocne posty z góry dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Jesli HELFO wyda zgode, to zaplaci.
Warunki :
-nie ma mozliwosci wykonania takiej operacji w Norwegii, a jest ona konieczna,
-jest mozliwosc, ale czas oczekiwania jest zbyt dlugi, a co za tym idzie,znaczne pogorszy stan zdrowia.

Szanse sa marne, ale zawsze mozesz probowac
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Wiking
Dzięki wielkie bede próbował choć z tego co piszesz marne szanse.pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
HELFO nie ma nic do tego . decyduje twój fastlege . co do podpunktów co wypisała lindemans to ma rację i dlatego zajebiście trudno uzyskać zgode takiego jegomościa . druga sprawa to rafundacja z NFZ ...trzeba posiadać druk e 106 wtedy NAV refunduje to co zapłaci za ciebie NFZ o ile ten zabieg jest refundowany w pl oczywiście . można też udać się prywatnie w pl .
wiąże się to wszystko z wypełnieniem odpowiednich druków z NAV przed wyjazdem które otrzymasz jeżeli twój fastlege wyśle twoje papiery do NAV ze zgodą na leczenie za granicą .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Wiesz co moze fastlege w takiej sytuacji ? Wyslac skierowanie do szpitala, tam najpierw konsultacja, a pozniej ewentualnie ustalenie termin operacji. W tym momencie jesli pacjent sie nie zgadza z decyzja, to moze rozpaczac batalie z HELFO o sfinansowanie operacji za granica. Tu zaczynaja sie schody - warunki, ktore wymienialam. Bez opinii specjalisty w Norwegii Helfo nie bedzie nawet chcialo sie przyjrzec sprawie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
ja to opisuje z własnej autopsji . fastlege ma duże możliwości o ile mu się chce . w przypadku jakichś specjalistycznych zabiegów pewnie tak jest
ja zapłaciłam prywatnie w polsce bo wybrałem bardziej przyjazną mi opcję ( choć była możliwość refundacji z NAV )
NAV też robi trudności bo wysyłają papiery do wypełnienia w firmie i jeszcze raz u fastlege
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Decyzji o ewentualnej operacji nie podejmuje fastlege, tylko specjalista. To specjalista bedzie decydowal, czy taka operacja moze sie odbyc w Norwegii i jaki jest czas oczekiwania. To jego decyzja bedzie miala wplyw na to, na co zgodzi sie zaplacic HELFO.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
decyzje podejmuje fastlege albo specjalista jeżeli ten skieruje go do takiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok