Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Kasia MojaNorwegia Magda Szymanska (1374 niezalogowanych)
17 Postów
Remi Stonoga
(remisyv)
Wiking
No to przemytnicy beda mieli latwiej. Ja musialem robic przeciwciała na mojego buldoga francuskiego. Ale nadal trzeba odrobaczac do 10 dni przed wjazdem do Norwegii i najpuzniej do 7 dni w klinice norweskej po wjezdzie(z wpisem w paszport) No i przy kazdym przekraczaniu granicy trzeba miec ze soba wlasne udokumentowanie o odrobaczeniu (egenerklæring) przed przekroczeniem granicy.
No i "yzia" pisze ze pewnie da sie przemycic zwieze w aucie po podaniu srodkow? Piszesz ze pracujesz w klinice do tego? Jesli niechce chce sie oszczedzac i na zwierzaku to niepowinno sie go miec. Po pierwsze nigdy niepodalbym jakiegos swinstwa zwiezakowi ktory jest jak rodzina. Jesli ma problem z jazda samochodem no to sa hotele dla zwierzat, Po drugie jest to totalnie zabronione zostawiac zwierzeta w samochodzie na promie. Obowiazkowo trzeba wybrac kabine "Animal". Jesli wezmie sie zwierze do normalnej kabiny jest grzywna minimum 500zl i pracownicy niewypuszcza z promu przed wplata. Pracownicy na promie sprawdzaja auta po zamknieciu pokladu samochodowego i jesli zauwarza zwierze powiadajmiaja celnikow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
napisalam jakie sa techniczne mozliwosci. co do srodkow uspokajajacych to wiem ze wielu ludzi uzywa ich np kiedy pies sie boi fajerwerkow w sylwestra.i tych samych mozna uzyc przy transporcie.ja tez uwazam ze wozenie zwierzat nie jest dobrym pomyslem szczegolnie jesli to zle znosza, ani wogole posiadanie zwierzat jesli nie ma sie warunkow.dlatego nie mam teraz zadnych futrzakow. a wracajac do uspokajaczy to zdziwilbys sie ile uzywa sie ich w klinikach.i moim zdaniem nie zawsze potrzebnie, wiec mysle ze jesli nie ma innej mozliwosci to mozna byle z glowa.
z promem to faktycznie. ale wielu ludzi wozi roznosci niekoniecznie legalnie, wiec ja nie bede komus mowic co jest dobre a co nie.a ostatecznie mozna tez jechac dookola. tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
egenenklaring trzeba miec przy wyjezdzie do szwecji i tylko tam. w innych przypadkach trzeba miec pieczatke w paszporcie.
nie wiem tez dlaczego przemytnicy beda mieli latwiej. dalej mozna wwiezc tylko do 5 zwierzat na raz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok