Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Rafał Gadomski wojtek wojtek ciric smith Norbert Pacan Mateusz Bosak Angelika Mojak SaurusLex Ann@4412 (7497 niezalogowanych)
1222 Posty
ladny pan
(panladnyzrodzina)
Maniak
D a r m o w A ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
tomasz tomi
(tomotek)
Wiking
DA to znaczy Delt Ansvar, ale ci co maja do powiedzenia cos madrego w tej kwestii to znaja to rozwinecie.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Stały Bywalec
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(realistka)
Wiking
To prawda Rizle....a jakie to mądre....w przeciwieństwie do niektórych ludzkich wypowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
czyli firma z ograniczoną odpowiedzialnością , ale i tak widzę w tym kolejną rodaków firmę powołaną tylko po to żeby cokolwiek tutaj robić jak się pracy znaleźć nie można . Oczywiście państwo pomaga takim ludziom co to otwierają tutaj firmy bo i tak do tego nikt nie dokłada , tylko założyciele tej firmy , a po za tym nie wiem czy ktoś się nad tym zastanawiał czy nie ale np. osoba która prowadzi działalność nawet jakby coś nie poszło to nie dostanie tutaj nic. Chodzi tu o podobną sytuację w przypadku osoby pracującej gdzie jeśli nie ma pracy to zawsze może stanąć po dagpenger-- a w tym przypadku nie ma nic
A durny Polak się i tak cieszy że ma tą firmę , z której usług korzysta nie wielu, i dochody firmy są przypuszczam mniejsze niż moja pensja jako zwykły pracownik , ale otwierajcie te swoje firmy-- stary kiedyś przyjdzie i specjalnie podrze łacha.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
powiatowy myśliciel napisał:
czyli firma z ograniczoną odpowiedzialnością , ale i tak widzę w tym kolejną rodaków firmę powołaną tylko po to żeby cokolwiek tutaj robić jak się pracy znaleźć nie można

Powiatowy.. AS to nie to samo co DA.. Poza tym, chyba lepiej cos robic, niz siedziec na dupie i jojczec, jaki to pracodawca niedobry..

Oczywiście państwo pomaga takim ludziom co to otwierają tutaj firmy bo i tak do tego nikt nie dokłada , tylko założyciele tej firmy , a po za tym nie wiem czy ktoś się nad tym zastanawiał czy nie ale np. osoba która prowadzi działalność nawet jakby coś nie poszło to nie dostanie tutaj nic.

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura.. Jezeli juz prowadzisz AS, to jestes pracownikiem (swojej) firmy

A durny Polak się i tak cieszy że ma tą firmę , z której usług korzysta nie wielu, i dochody firmy są przypuszczam mniejsze niż moja pensja jako zwykły pracownik , ale otwierajcie te swoje firmy-- stary kiedyś przyjdzie i specjalnie podrze łacha.

Proponuje najpierw zalozyc firme, pozniej ja rozkrecic, nastepnie sprawnie polozyc.. a dopiero pozniej belkotac.. Jedni oraja, inni zbieraja... tak jest swiat skonstruowany i naturalna potrzeba ludzka jest aby nie orac zbyt dlugo.. I tego wszystkim zycze..



@tomotek; Umow sie na spotkanie w Næringsetaten. Tam Ci nieodplatnie wytlumacza: co jest co, jaka firma bedzie odpowiednia w Twojej branzy, jaki jest stopien ryzyka... w jakim scenariuszu.
Mozesz takze skorzystac z biur doradczych, a takze niektorych biur ksiegowych.. tam bedziesz musial zaplacic od kr500,- do kr3000,-, w zaleznosci od tego czym chcesz sie zajmowac. Nie zasluchuj informacji, staraj sprawdzac je u zrodel.. Powodzenia..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
stary pracuje sobie normalnie przez 12 lat , i dalej będę sobie pracował , firmę jak zechcę to sobie otworzę ale dla przyjemności ,jeśli zechcę , a jeśli nie to też wytrzymam i bez tego dobra jakie daje mi firma
nie musowo orać Sethur żeby żyć i to całkiem nieźle-- jeśli gość otwiera firmę to niech ją otwiera, otwiera ale nie wie jak do tego się zabrać -- AS, czy DA -- jakkolwiek by nie było na końcu to i tak dla mnie to kolejny żart ---- powodzenia ze swoją firmą
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
bo ja gdybym zakładał firmę Sethur , to nie pytałbym na forum . Tylko idę do np. gminy czy do NAV-u, i tam się dowiaduję czyli u źródła-- ty zresztą też Sethur jak coś załatwiasz to nie pytasz na forum , widzę przecież że nie jesteś głupi gość i nie piszesz jak co niektórzy dziecinnie ___ dlatego kimkolwiek jesteś to szanuję twoje wypowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Stały Bywalec
powiatowy myśliciel napisał:
bo ja gdybym zakładał firmę Sethur , to nie pytałbym na forum . Tylko idę do np. gminy czy do NAV-u, i tam się dowiaduję czyli u źródła-- ty zresztą też Sethur jak coś załatwiasz to nie pytasz na forum , widzę przecież że nie jesteś głupi gość i nie piszesz jak co niektórzy dziecinnie ___ dlatego kimkolwiek jesteś to szanuję twoje wypowiedzi


To powiedzenie Kto pyta nie bladzi chyba traci tu sens


A w scislosci to AS I DA to duuuuza roznica Da to nic jak spoka dwoch lub wiecej osob a As typowe Polskie Z.o.o
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
rizle napisał:



A w scislosci to AS I DA to duuuuza roznica Da to nic jak spoka dwoch lub wiecej osob a As typowe Polskie Z.o.o

Jezu Kochany. A co to takiego polskie SA

Spółka akcyjna (forma skrócona w nazwach spółek SA) - rodzaj spółki kapitałowej. W Polsce spółki akcyjne działają obecnie na podstawie Kodeksu spółek handlowych, wcześniej regulował ją Kodeks handlowy. Kapitał zakładowy spółki akcyjnej podzielony jest na akcje o równej wartości. Akcje te mogą być notowane (kupowane i sprzedawane) na giełdzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok