Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(3129 niezalogowanych)
32 Posty
Dawid Szymi
(dejf87)
Nowicjusz
Mi sie udalo. Znalazlem prace w Norwegii, ze slaba znajomoscia jezyka angielskiego, bez doswiadczenia, bez wyksztalcenia w zawodzie, dostalem umowe na stale. Prace mozesz znalesc za posrednictwem internetu Jedyny problem moze byc stawienie sie na interview ale i to pewnie da sie zalatwic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Anna G.....a
(Fruzia)
Wiking
PANIE ZARADNY !!
A Ty sie jak sie odnalazles po przyjezdzie do tego kraju?! Taki polski cwaniak z Ciebie
W Stanach radzimy sobie bardzo dobrze, stale prace dobrze platne od wlasnie tych dziesieciu lat, jedynym problemem jest to ze nie ma mozliwosci legalizacji a to nie jest nasza wina, wiec nie oceniaj jesli nie wiesz !!!

Grzes203 napisał:
Jako że jestem w forumowym towarzystwie to też chciałem kłodę podrzucić.
Szkoda że Hilton mnie ubiegła w temacie, ale chociaż korą jeszcze posypię.
Jeśli przez 10 lat pobytu na emigracji nie potrafiliście zapewnić sobie przyszłości w innym kraju przy komunikacji w języku urzędowym, to jak do cholery chcecie odnaleźć się w kraju o którym nie macie pojęcia?
Jesteście delikatnie pisząc niezaradni.
Moim zdaniem nie macie szans sobie tutaj poradzić.
Mimo to życzę powodzenia
bo tak wypada.

p.s. bo zapomniałem:
Pracować nielegalnie nie można.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
549 Postów
Grzegorz K
(Grzes203)
Wyjadacz
Ja akurat dostałem wszystko na tacy, bo tak tutaj serwują.
To że nie możecie być w hameryce legalnie to nie jest też wina forumowiczów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Anna G.....a
(Fruzia)
Wiking
To moze i mi ktos podstawi na tacy!!!!
I nie wydaje mi sie zebym kogos obwiniala...

Grzes203 napisał:
Ja akurat dostałem wszystko na tacy, bo tak tutaj serwują.
To że nie możecie być w hameryce legalnie to nie jest też wina forumowiczów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
karol tralalala
(carlozz)
Wiking
nie przejmuj sie glupotami wypisywanymi ze niby nie dasz rady itd. kazdy lub wiekszosc zaczyna od zera , czesto bez znajomosci zadnego obcego jezyka. biegala znajomosc ang napewno baardzo wam pomoze i wystarczy na poczatek oczywiscie przy zaangazowaniu i checiach z waszej strony .ze swojego dosw. wiem ze z j.ang mozna zalatwic wszystko !! jedynie trzeba sie uzbroic w wieksza cierpliwosc bo nie kazdy norweg chce rozmawiac po ang.

a tak na marginesie,
zadko czytam to forum ale irytuje mnie zlosliwosc "stalych bywalcow" , niby ciagle piszecie o wzajemnej pomocy itd a za kazdym razem widze krytyke i glupie docinki. rozumiem ze wam sie nudzi i wypisujecie pierdoly na roznego rodzaju forach ale moze troche wiecej luzu i mniej agresji
peace folks
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Anna G.....a
(Fruzia)
Wiking
Dzieki Carlozz, zakladajac ten temat na forum zdawalam sobie sprawe ze znajda sie i tacy ludzie ktorzy beda krytykowac.


carlozz napisał:
nie przejmuj sie glupotami wypisywanymi ze niby nie dasz rady itd. kazdy lub wiekszosc zaczyna od zera , czesto bez znajomosci zadnego obcego jezyka. biegala znajomosc ang napewno baardzo wam pomoze i wystarczy na poczatek oczywiscie przy zaangazowaniu i checiach z waszej strony .ze swojego dosw. wiem ze z j.ang mozna zalatwic wszystko !! jedynie trzeba sie uzbroic w wieksza cierpliwosc bo nie kazdy norweg chce rozmawiac po ang.

a tak na marginesie,
zadko czytam to forum ale irytuje mnie zlosliwosc "stalych bywalcow" , niby ciagle piszecie o wzajemnej pomocy itd a za kazdym razem widze krytyke i glupie docinki. rozumiem ze wam sie nudzi i wypisujecie pierdoly na roznego rodzaju forach ale moze troche wiecej luzu i mniej agresji
peace folks
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
karol tralalala
(carlozz)
Wiking
aha a co do konkretnych rad jak zaczac to polecam jakiegos posrednika pracy , czesto zalatwiaja prace i mieszkanie. np adeco niby powszechnie krytykowane ale wydaje mi sie ze na poczatek to jakis pomysl.
wynajecie mieszkania na wlasna reke moze byc problematyczne z powodu noagol dosc wysokiego depozytu i wybrednych landlordow , jezeli sie zdecydujecie to polecam stronke finn.no (cos jak nasze allegro) zreszta jest pewnie na ten temat sporo na forum .
polnoc norwegii zimno , bergen stavanger deszczowo , oslo okolice nie wiem , dosc restrykcyjne prawo , dobry socjal ,
to tak z grubsza tyle , mam nadzieje ze cos wam to pomoze w decyzji ,
pozdrawiam i zycze powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Zbigniew Kowalczyk
(cali4545)
Nowicjusz
Witam Fruzia, ja mam takie pytanie do Ciebie mieszkasz już 10 lat w USA powiedz mi jak tolerują rodowici mieszkańcy usa nas polaków czy miałaś jakieś niemiłe doznania tylko z tego powodu że jesteś z polski ?

Bo mam kilku znajomych i tak się zastanawiamy już od dłuższego czasu czy Norwegia jest otwarta na inne nacje, narodowości czy tylko udaje że jest tolerancyjna, bo to może też mieć coś wspólnego z twoją planowaną przeprowadzką do Norge.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
cali4545 napisał:
Witam Fruzia, ja mam takie pytanie do Ciebie mieszkasz już 10 lat w USA powiedz mi jak tolerują rodowici mieszkańcy usa nas polaków czy miałaś jakieś niemiłe doznania tylko z tego powodu że jesteś z polski ?

Bo mam kilku znajomych i tak się zastanawiamy już od dłuższego czasu czy Norwegia jest otwarta na inne nacje, narodowości czy tylko udaje że jest tolerancyjna, bo to może też mieć coś wspólnego z twoją planowaną przeprowadzką do Norge.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz


Oni sobie zyją na odludziu i malo ich obchodzą jacys Polacy. Ludnosc USA to Europejczycy, ktorzy przybyli tam w XV wieku i pozniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Hilton napisał:
cali4545 napisał:
Witam Fruzia, ja mam takie pytanie do Ciebie mieszkasz już 10 lat w USA powiedz mi jak tolerują rodowici mieszkańcy usa nas polaków czy miałaś jakieś niemiłe doznania tylko z tego powodu że jesteś z polski ?

Bo mam kilku znajomych i tak się zastanawiamy już od dłuższego czasu czy Norwegia jest otwarta na inne nacje, narodowości czy tylko udaje że jest tolerancyjna, bo to może też mieć coś wspólnego z twoją planowaną przeprowadzką do Norge.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz


Oni sobie zyją na odludziu i malo ich obchodzą jacys Polacy. Ludnosc USA to Europejczycy, ktorzy przybyli tam w XV wieku i pozniej.


Nie sądzisz że zasada grabi by tutaj pasowała? W sumie jaka to różnica,jeden człowiek czy cała nacja? Każdy woli brać niż dawać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok