Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Rozliczenie w Polsce podatku za dochów w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
iksiński igrek Wojciech Swies Jacek Duda Zbyszek P-k boj fra oszlo noregg Eugeniusz Węzeł Kudlatygd miloszsailor Lunka Koszycka (1033 niezalogowanych)
1 Post
miloszsailor
(miloszsailor)
Wiking
Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie rozliczenia podatku w Norwegii, Pracowałem przez okres 4 tyg w 2021, nie miałem żadnego dochodu w Polsce, jak w takim razie rozliczyć się z urzędem skarbowym. Przebywam wiecej niz 183 dni na terenie Polski, czy jest ktoś kto mógłby pomóc lub podzielić się swoim doświadczeniem, chodzi w szególności o podatek wprowadzony przez Polski Ład .Pozdrawiam Miłosz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
hei liczyłam, że Gabryś ala Gabriel 3 odpowie Ci na to pytanie, bo on jest na tym forum największym znawcą podatkowym, ale widzę, że niestety Gabryś zamilkł. Dziwne. Szkoda trochę bo jeszcze niedawno w temacie Kirkeskatt pisał, że o tym jakiego ktoś jest wyznania trzeba wpisać na stronie "skatt" (pisownia oryginalna). Ja dodatkowo chciałabym jeszcze na stronie "skatt "umieścić informację o numerze moich butów i kołnierzyka na koszuli, którą noszę do pracy ale nie wiem dokładnie gdzie, więc zasięgnęłam bym informacji od G na ten temat. No i jeszcze ten 1%, o którym G też wspomniał w swoich wypocinach. No cóż, ja postanowiłam, że w tym roku przekażę na darowizny (na kościół) 2,5 %, mam nadzieję że kościół mi tego 1,5 % nie odeśle a Urząd Skarbowy zwany tutaj Skatteetaten nie wsadzi mnie do więzienia. Mówię oczywiście o darowiźnie z moich osobistych dochodów bo 1% ZAPŁACONEGO podatku można przekazać na organizacje użytku publicznego tylko w Polsce. Robi to tak naprawdę urząd a podatnik wskazuje tylko gdzie to 1% ma trafić. W Norwegii nic takiego nie obowiązuje a darowiznę każdy może sobie przekazać ile chce, nie tylko 1 % ale też 50% tyle że ze swoich dochodów. Wracając do pytania, tak musisz złożyć PIT 36 i PIT/ZG. Mam nadzieję, że już wpłaciłeś w 2021 zaliczkę na podatek. Pamiętaj o odpowiednim przeliczeniu koron na złotówki i odpowiedniej dokumentacji gdyż Twój PIT norweski i tak trafi do Polski. W 2021 r. wolne od podatku było 8 tys zł. Polski Ład wszedł w życie w 2022 r. i nie dotyczy dochodów uzyskanych w 2021r.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
PS. w Norwegii US sam Cię rozliczy a Ty tylko sprawdź czy dobrze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok