Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Dokumenty potrzebne dla pracodawcy - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O mart enty Przemyslaw Szczypka Tomasz Juraszek Onty_Ja_Gabriel_3. Ourosia - (1247 niezalogowanych)
1 Post
Arturito
(Arturito)
Wiking
Witam, za kilka dni zaczynam pierwszą pracę w Norwegii. Jestem na etapie oczekiwania na kontrakt od pracodawcy, jednak pracodawca poprosił mnie o moje zdjęcie, zdjęcie dowodu osobistego, zdjęcie paszportu i dane dotyczące miejsca zamieszkania w Norwegii.
Z racji tego, że jestem osobą przezorną zastanawiam się czy to normalne, że pracodawca potrzebuje zdjęć mojego paszportu i dowodu do tego abym podjął pracę w jego firmie. Proszę o poradę czy to standardowa procedura. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...pomyśl
...na podstawie jakich dokumentów podejmiesz prace w Polsce????
..i masz odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bojfraoszlo napisał:
...pomyśl
...na podstawie jakich dokumentów podejmiesz prace w Polsce????
..i masz odpowiedz

I tak i nie, jednak faktem jest iż przesyłać obcej firmie skany dwóch dokumentów to o trzy za dużo. a już zwłaszcza paszportu.
Takie żądanie w dzisiejszych czasach jest chyba nawet zakazane, jednak jak tego nie prześle, to może być pominięty we rekrutacji i koło siem zamyka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Arturito napisał:
Witam, za kilka dni zaczynam pierwszą pracę w Norwegii. Jestem na etapie oczekiwania na kontrakt od pracodawcy, jednak pracodawca poprosił mnie o moje zdjęcie, zdjęcie dowodu osobistego, zdjęcie paszportu i dane dotyczące miejsca zamieszkania w Norwegii.
Z racji tego, że jestem osobą przezorną zastanawiam się czy to normalne, że pracodawca potrzebuje zdjęć mojego paszportu i dowodu do tego abym podjął pracę w jego firmie. Proszę o poradę czy to standardowa procedura. Pozdrawiam.


Jeżeli jesteś jeszcze we polandii to ja bym się zastanowił i sprawdził firmę.
We Norge nie ma restrykcji co do RODO, niemniej skany dwóch dokumentów! jeszcze mi się nie zdarzyło wysyłać podczas wstępnej rekrutacji.
Jeżeli już to wysyłam tylko 1 stronę dowodu ze zdjęciem z dopiskiem iż 2 stronę dam skserować na miejscu podczas podpisywania umowy.
Do Norge nie jest wymagany paszport, tylko dowód osobisty i nic więcej, nawet jak się jedzie do pracy na szelf.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
... skan paszportu(gdyż w każdym urzędzie o to pytają, jesteśmy dla nich wszyscy,obcokrajowcami,EU,spoza EU,uchodżcy,ufoludki,itd...),dowód do rozpoczęcia pracy też wystarczy!...ale do otwarcia konta bankowego polski dowód może być niewystarczający...dalej...zdjęcie do karty budowlanej np....
....Ps. odpis z aktu urodzdnia szwagra nie jest wymagany..na razie
.
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok